Akcja „Razem na święta” 2020 w Staszicu

Uczniowie hrubieszowskiego Staszica przygotowali kartki świąteczne dla małych pacjentów szpitala w Hrubieszowie, którzy okres bożonarodzeniowy spędzają poza domem.

Reklamy

Okres Świąt Bożego Narodzenia jest szczególnym momentem w życiu wielu ludzi na całym świecie, pełnym radości oraz duchowych przeżyć. Często kojarzony z rodziną, która zbiera się przy wspólnym stole, by cieszyć się swoją obecnością, śpiewać kolędy i składać sobie wzajemne życzenia.

Dla dzieci też są niezwykle ważne, bo czekają na upragnione prezenty. Myśląc o najmłodszych, uczniowie I Liceum Ogólnokształcącego im. ks. St. Staszica w Hrubieszowie, członkowie Szkolnego Koła Wolontariatu, włączyli się do akcji Ministerstwa Edukacji Narodowej „Razem na Święta”.

Reklamy

W ramach tejże akcji, przygotowali kartki świąteczne dla małych pacjentów SP ZOZ im. Świętej Królowej Jadwigi w Hrubieszowie, którzy okres bożonarodzeniowy spędzają poza domem.

– Mamy nadzieję, że te kartki wywołają  uśmiech u dzieci oraz umilą im ten świąteczny czas. Pomogą choć przez chwilę zapomnieć o tym, że muszą ten magiczny czas spędzić w szpitalu – mówią inicjatorzy akcji.

Niestety, ze względu na stan epidemii, członkowie Szkolnego Koła Wolontariatu nie mogli osobiście odwiedzić dzieci w szpitalu. Kartki zostały przekazane zgodnie z wytycznymi sanitarnymi.

­

info i fot. LO Staszic