Akcja „Trzeźwość” – wzmożone kontrole na drogach Hrubieszowszczyzny

Dzisiaj, na terenie powiatu hrubieszowskiego, policjanci od wczesnych godzin porannych prowadzą wzmożone działania pod nazwą „Trzeźwość”. Głównym celem cyklicznie prowadzonych działań jest wyeliminowanie z ruchu kierujących znajdujących się w stanie po użyciu alkoholu, w stanie nietrzeźwości oraz w stanie po użyciu środków działających podobnie do alkoholu.

Reklamy


Dzisiaj od rana hrubieszowscy policjanci na terenie całego powiatu prowadzą wzmożone działania pod nazwą „Trzeźwość”. Kierowcy mogą spodziewać się kontroli trzeźwości prowadzonych przez funkcjonariuszy ruchu drogowego oraz prewencji.

Priorytetem działań jest przede wszystkim poprawa bezpieczeństwa w ruchu drogowym poprzez zmniejszenie zagrożenia powodowanego przez nietrzeźwych kierowców. Szczególną uwagą objęci będą kierowcy łamiący przepisy drogowe oraz tacy, których zachowanie będzie wskazywało, iż mogą znajdować się pod wpływem alkoholu.

Podczas prowadzonych kontroli drogowych, sprawdzane będą  m.in. wymagane przy kontroli dokumenty, stan techniczny pojazdu, używanie pasów bezpieczeństwa, sposób przewożenia pasażerów – zwłaszcza dzieci.

Działania mają uświadomić wszystkim kierującym śmiertelne zagrożenie jakie niesie za sobą pijany kierowca na drodze, jak również przypomnieć o odpowiedzialności za postępowanie niezgodne z prawem.źródło: KPP Hrubieszów (EK)