Aktywne spędzanie czasu wolnego

Sposobów na aktywne spędzenie czasu wolnego jest masę. Dlatego może skupimy się tu na wybranych, najbardziej popularnych oraz najbardziej atrakcyjnych pomysłach. Obecny tryb życia wymaga wręcz od nas większej podczas czasu wolnego. Mało obecnie ludzi pracuje w sposób, który wymaga pełnej aktywności fizycznej. Dużej rzeszy cierpną nogi pod biurkiem założone jedna na drugą.

Reklamy

 

Rower

Wszelkiego rodzaju parki, czy bulwary nad rzekami będą idealnym miejscem aby pojeździć na rowerze. Do tego jest tworzonych coraz więcej tras widokowych, którymi warto się wybrać na podziwianie krajobrazu.

Bieganie

Jeśli wybieramy sobie trasę do biegania, to ze względu na wzmożoną wymianę powietrza w płucach unikajmy zanieczyszczonych rejonów, czy w pobliżu dróg z natężonym ruchem. Wdychając notorycznie spaliny wcale sobie nie pomożemy. Raczej zaopatrzymy swoje ciało w różnego rodzaju metale ciężkie.

 

Mniej popularne sporty

Aby zapobiec nudzie, albo zwyczajnie wypróbować swoich sił, warto rozglądnąć się za jakimś nowym sportem.

Wakeboard

Nie jest to zbyt znana dyscyplina, ale jest już dość popularna, wśród sportów wodnych w naszym kraju. Polega on na ślizganiu się po wodzie na specjalnej desce. Zazwyczaj wakepark, czyli specjalne miejsce do uprawiania wakeboardu, posiada też dobrze zaopatrzone zaplecze.

Paintball

Dla tych co lubią klimaty wojennej rywalizacji to fajna opcja. Jednak ostrzegam, trafienie kulką może czasem zaboleć. Jest to bardzo ciekawy sposób na pozbycie się napięcia i oderwanie od schematu i czasem nawet te kilka siniaków nie odbierze nam frajdy z tej zabawy.

Park linowy

Jeden z moich ulubionych sposobów oderwania się od codziennej rutyny. Za to skakanie 15 metrów nad ziemią z jednej gałęzi na drugą może niejedną osobę przyprawić o zawrót głowy. Ale dla szukających mocnych wrażeń to świetna sprawa.

Chcąc się oderwać od szarej egzystencji i jakby rozładować narastającą złość powodującą napięcie w całym ciele warto wybrać się nawet na spacer. Miłe otoczenie, dobra pogoda, zieleniące się liście, kwiaty i zapachy ziemi pozwolą nam wyciszyć się. Jednak jednorazowe wyjście nie pomogą na dłuższą metę. Dlatego warto znaleźć sobie aktywny sposób na spędzenie czasu, który przypadnie nam do gustu.

Źródła:

 

 

tekst i fot. mat. sponsora