Andrzej Szkudziński – dyrektor Zespołu Szkół nr 1 w Hrubieszowie o nadziejach związanych ze szkolnictwem zawodowym

Początek roku to dobry czas na postanowienia, zmiany i nowe cele. O swoich nadziejach i postanowieniach opowiedzieli redakcji „Skafandra”: Andrzej Szkudziński – dyrektor Zespołu Szkół nr 1 w Hrubieszowie, szkoły, która jest liderem, jeśli chodzi o szkolnictwo zawodowe w naszym powiecie oraz tegoroczna maturzystka – Anna Kamińska.

Reklamy

 

Andrzej Szkudziński – dyrektor Zespołu Szkół nr 1 w Hrubieszowie:

– Patrzę z optymizmem na nowy rok. Moje nadzieje i marzenia związane są z pracą zawodową i rozwojem szkoły, którą mam zaszczyt kierować już 25 rok. Chciałbym, aby w 2015 roku wszystkim żyło się lepiej i spokojniej. Chciałbym, żeby nauczyciele i pracownicy administracji i obsługi realizowali swoje zadania w atmosferze stabilności i braku obaw o swoje zatrudnienie, a uczniowie byli traktowani przez wszystkich podmiotowo, bo na to zasługują.

Mam nadzieję, że ogłoszenie przez Minister Edukacji Narodowej roku szkolnego 2014/15 „Rokiem Szkoły Zawodowców” zaowocuje odbudową zniszczonego wcześniej szkolnictwa zawodowego i przywróceniem należnej mu rangi i znaczenia tak, aby technika i zasadnicze szkoły zawodowe przestały być szkołami drugiej kategorii.

Liczę na to, że priorytety MEN zostaną dostrzeżone i właściwie realizowane przez samorządy powiatowe, bowiem tam zlokalizowane są ośrodki decyzyjne mające realny wpływ na rozwój – a nie stagnację i walkę o przetrwanie – szkolnictwa zawodowego na swoim terenie. Oczekuję na wspieranie działań mających na celu podniesienie atrakcyjności kształcenia zawodowego oraz poprawę bazy dydaktycznej szkół.


A oto postanowienia i marzenia Anny Kamińskiej – tegorocznej maturzystki, uczennicy IV klasy Technikum:

– Moim postanowieniem noworocznym jest solidna praca w przygotowaniu do egzaminu dojrzałości. Marzeniem, którego pragnę z całego serca, jest dostanie się na wymarzone  studia oraz rozwijanie swoich umiejętności. Nadzieję, którą wiążę z nowym rokiem, kierowanie się własnym zdaniem i podejmowaniem mądrych decyzji na życiowy scenariusz. Uczucia, które są niezastąpionym celem w życiu, również staną się dla mnie wartościowym postanowieniem do zrealizowania.


Zapraszamy do kontynuowania nauki w Zespole Szkół nr 1 w Hrubieszowie. Do wyboru mają Państwo kilkanaście zawodów w Zasadniczej Szkole Zawodowej, Technikum lub bezpłatnym Liceum Ogólnokształcącym dla Dorosłych.


Więcej informacji na www.zs1hrubieszow.pl 

 

 


Postanowienia noworoczne, „Skafander. Bezpłatna Gazeta Akademicka” 2015, nr 1 (65), s. 6 / db