Andrzejki w hrubieszowskiej Dwójce

W poniedziałek 26 listopada Samorząd Uczniowski Szkoły Podstawowej nr 2 w Hrubieszowie zorganizował Andrzejki szkolne.

Reklamy

 

Tradycyjnie odbyła się dyskoteka. Wszyscy bawili się wesoło. Nad doborem najlepszej muzyki cierpliwie czuwali chłopcy z klasy 3 gimnazjum.

Zmęczeni i głodni tancerze mogli uzupełnić swoje siły w kawiarence, która oferowała pyszne ciasta przygotowane przez niezastąpionych rodziców. Fundusze ( 385 zł, 85 gr) zebrane podczas sprzedaży ciast przekazane zostały do opiekuna Szkolnego Koła Caritas.

W tym dniu sala nr 10 została zamieniona w „salę wróżb”. Uczniowie z klasy 6B pod opieką wychowawcy zadbali o magiczny nastrój. Uczniowie przepowiadali wszystkim chętnym przyszłość z kart, dłoni, wróżyli również ze szklanej kuli, magicznych serc oraz kombinacji cyfr z daty urodzenia. Każdy uczestnik andrzejkowych szaleństw z niecierpliwością przekłuwał papierowe serce, aby odczytać imię swojej sympatii, losował magiczne bileciki, na których widniały nazwy zawodów przyszłości, bądź szukał swojej szczęśliwej liczby. Katalog wróżb był obszerny i bogaty, a każdy pragnął wywróżyć sobie coś wyjątkowego. Największą popularnością cieszyły się wykonywane przez dziewczynki makijaże.

Wiele śmiechu i radości dostarczały dzieciom przepowiednie. Wszyscy gorączkowo czekali na to, by dowiedzieć się, kto jako pierwszy z klasy zmieni stan cywilny, będzie bogaty i komu w życiu się powiedzie.

Wszyscy wspaniale się bawili, humory dopisywały, a przepowiedziana przyszłość zawsze może się spełnić. Tak naprawdę wszystko zależy od nas samych. Warto o tym pamiętać.

 

Zdjęcia >>


Tekst i foto: Anna Olejarz

 źródło: SP nr 2