Andrzejkowe wróżby w Ośrodku Specjalnym

W dniu 25. 11.2014 r. w Specjalnym Ośrodku Szkolno – Wychowawczym PZPSW w Hrubieszowie odbył się magiczny wieczór poświęcony wróżbom andrzejkowym, którego celem była przede wszystkim wspaniała, twórcza zabawa ale również integracja dzieci i młodzieży z PZPSW, kultywowanie tradycji ludowych, budowanie i tworzenie przyjaznej atmosfery, nawiązywanie nowych przyjaźni wśród uczestników.

Reklamy


Podczas imprezy szkolnej przypomniano wszystkim zebranym, iż „ANDRZEJKI” to tradycja ludowa przekazywana z pokolenia na pokolenie. Podkreślono istotę dawnych czasów, kiedy to do wróżb andrzejkowych przywiązywano ogromna wagę, zaś w wierzeniach ludowych miały one niesamowitą moc.

Bawiącym się podczas zabawy andrzejkowej dzieciom i młodzieży, przypomniano skąd tak naprawdę wywodzi się zwyczaj wróżenia. Nawiązano również do postaci św. Andrzeja – jednego z apostołów – patrona małżeństw, orędownika zakochanych, wspomagającego w sprawach sercowych.

Organizowane andrzejki z pewnością dostarczyły obecnym wiele radości. Wieczór upływający na wróżbach, traktowanych z przymrużeniem oka, przeplatanych tańcem i zabawą przenosił jej uczestników w zaczarowany świat magii. Wspólnym radościom, zabawom z niespodziankami nie było końca. Największą radością dla samych prowadzących było ogromne zaangażowanie dzieci.

 

Zdjęcia:

http://pzpswhrubieszow.pl/galeria/zdjecia/35225/andrzejkowe_wrozby