Angielski dla firm. Zalety uczenia się online

Czy angielski dla firm online to dobry pomysł ? Zastanawiasz się, czy uczyć się angielskiego online czy zapisać się do szkoły językowej? Poznaj zalety i wady studiowania online.

Reklamy

Angielski dla firm online i jego charakterystyka

Angielski dla firm online jest naturalną częścią zarówno życia zawodowego, jak i osobistego. Jak powiedział Gandhi – to niekończąca się podróż „Żyj tak, jakbyś miał umrzeć jutro”. Ucz się tak, jakbyś miał żyć wiecznie!”

Jeszcze w czasach końca XX wieku angielski dla firm online zbierał wiele negatywnych recenzji. W czarnych wizjach świata fantasy, komputery (zwłaszcza te, które zajmowały całą salę gimnastyczną) odczłowieczały proces uczenia się, zamieniając ludzi w bioroboty. Dziś jednak prawie każda szkoła ma pracownię komputerową, wszyscy korzystają z komputerów, telefonów i Internetu dzięki czemu angielski dla firm online jest bardzo korzystną opcją. Trudno sobie wyobrazić jakąkolwiek pracę badawczą czy naukową bez dostępu do Internetu.

Reklamy

­

Dzieje się tak dlatego, że Internet oferuje niemal nieograniczone możliwości zdobywania wiedzy w niemal wszystkich dziedzinach życia. Warto wiedzieć, jakie możliwości rozwoju są dla nas dostępne, jakie mamy kanały komunikacji i jakie wybrać, tak aby wybrany rodzaj e-learningu odpowiadał naszemu osobistemu stylowi uczenia się i życia.

Jakie są wady i zalety angielskiego dla firm online?

E-learning, online learning, nauka online czy tak zwany e-learning staje się coraz bardziej popularny. Coraz więcej uczelni uruchamia płatne i bezpłatne kursy online. W ten sposób można zdobyć wiedzę z niemal każdej dziedziny, od prawa i rachunkowości po nauki humanistyczne, takie jak psychologia, socjologia czy filologia angielska. Studia online są ciekawą alternatywą dla szkół i uczelni, szczególnie dla osób, które nie mają czasu lub pieniędzy na konwencjonalne kursy.

Zalety nauki online

Chociaż większość ludzi nadal postrzega tradycyjne uczelnie jako najlepszy sposób na zdobycie wiedzy i stopni naukowych, studia online są świetną alternatywą. Angielski dla firm online pozwala nam na naukę w dogodnym dla nas czasie i miejscu.

Co więcej, cena takiej nauki jest niska lub całkowicie darmowa. Nauka online jest szybka, nie tracimy czasu na dojazdy na kurs, tylko wykonujemy przydzielone nam zadania i mamy czas na swoje hobby czy szukanie pracy. Co więcej, możemy uczyć się z wygodnej piżamy, w ulubionym stroju, nawet jeśli jest to kostium misia.

Nauka online jest dyskretna – jeśli przez całe życie marzyłaś o kursie dziewiarskim, ale bałaś się, co powiedzą koleżanki z siłowni, internet daje nam swobodę rozwoju w domowym zaciszu. Kursy online oferują dostęp do wszystkich materiałów do nauki za pośrednictwem komputera lub telefonu. Możemy uczyć się wszędzie tam, gdzie mamy dostęp do Internetu. Można też powiedzieć, że nauka online buduje w nas poczucie odpowiedzialności za własny rozwój i samodyscyplinę.


tekst i fot. mat. partnera