20 kwietnia 2024

Artur Jabłoński wygrał bieg górski na 100 km! Metę przekroczył w podskokach! [ZDJĘCIA]

W dniach 9 – 11.09.2022 r. w Piwnicznej-Zdrój i w okolicach trwał 3. Festiwal Biegowy. W drugim dniu zawodów, największym wyzwaniem był Bieg Siedmiu Dolin liczący 100 km, a wygrał go wychowanek Unii Hrubieszów, a od lat, kiedy to nie mógł znaleźć pracy na swoich rodzinnych terenach – mieszkaniec Warszawy i biegający trener Artur Jabłoński.

W Biegu Siedmiu Dolin liczącym 100 km biegacze wyruszyli na trasę o 2:30 w nocy i na mecie, jako pierwszy pojawił się rodem z Horodła i wychowanek Unii Hrubieszów (trenerzy, w grupie naborowej Małgorzata Muzyczuk – aktualna podwójna rekordzistka woj. lubelskiego na… 100 km) a następnie śp. Andrzej Kulczyński), od wielu lat prowadzący zajęcia ze znakomitymi efektami z biegaczami-amatorami w Warszawie – Artur Jabłoński, któremu pokonanie 100 km zajęło 9 godzin i 28 minut. Zwycięzca był w tak znakomitej dyspozycji, że linię mety przekroczył… w podskokach.

Drugi na mecie Kamil Leśnik z Torunia przegrał o 9:21 min, a trzeci Domini Grządziel z Dziekanowic o 9.51 min.

­

– To moje życiowe osiągnięcie. Jestem bardzo zmęczony, ale szczęśliwy. Nie oglądałem się na rywali. Zacząłem spokojnie, w pierwszej dziesiątce. Oczywiście nie prowadziłem od początku. Na czoło wysunąłem się przed Rytrem, dalej biegłem samotnie i udało się dociągnąć do końca – powiedział po biegu Artur Jabłoński.

­

W 26 konkurencjach rywalizowało ponad 5 tysięcy osób. Miały one do wyboru długość dystansów od 300 metrów do 100 kilometrów. Starty odbywały się od świtu do nocy. Na uczestników i kibiców czekało Miasteczko Biegowe, a w nim między innymi strefa gastronomiczna i centrum medyczne.