Artystyczne podsumowanie ferii

„Scena dla Ciebie” otwiera się dla wszystkich. Koncerty podsumowujące ferie w Hrubieszowie, odbywają się od wielu lat, ale w tym roku po raz pierwszy wystąpią nie tylko uczestnicy zajęć, organizowanych przez miejscowy dom kultury. Młodzi artyści zaprezentują swoje zdolności w niedzielę 28 lutego o 12.00 w sali widowiskowej Hrubieszowskiego Domu Kultury.

Reklamy

 

– Postanowiliśmy nieco zmodyfikować formułę dorocznych spotkań, by dać możliwość występu przed szeroką publicznością jak największej grupie młodych artystów. W ten sposób chcemy ich zachęcić do rozwijania swoich pasji właśnie u nas. W tegorocznym koncercie wystąpią grupy tańca współczesnego, duet jazzowy, soliści, wokaliści oraz kabaret, który tworzą licealiści z Hrubieszowa i Zamościa – wylicza Jolanta Głowacz z HDK. 

Niedzielny koncert będzie połączony z wystawą prac wykonanych podczas warsztatów tematycznych, które odbywały się przez ostatnie dwa tygodnie. Na ekspozycji będzie można podziwiać, m.in. rzeźby, wyroby z wikliny i biżuterię, a także efekty pracy uczestników zajęć tkackich, plastycznych i kaligraficznych. Na wystawie znajdą się również szyte przez dzieci i młodzież kukiełki, które mają być wykorzystane w spektaklu „Jaś i Małgosia”. 

„Scena dla Ciebie” jest otwarta zarówno dla artystów, jak i publiczności, ponieważ za wstęp na imprezę nie trzeba płacić.źródło: ias24.eu