Atrakcyjny przełom roku w HDK

Koncert galowy zespołu pieśni i tańca, koncerty i spektakle teatralne, a także nowe przeboje filmowe oraz przegląd kolęd i pastorałek – takie są świąteczno-noworoczne propozycje Hrubieszowskiego Domu Kultury.

Reklamy

Zespół Pieśni i Tańca Ziemi Hrubieszowskiej kończy w tym roku 25 lat. Koncert galowy z okazji jubileuszu odbył się pod koniec listopada, ale zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami, zostanie powtórzony w poświąteczny czwartek 27 grudnia o 17.00. Sprzedaż biletów w cenie 5 złotych, rozpocznie się godzinę przed występem.

W piątek 28 grudnia i dzień później kino HDK zaprasza na projekcję ostatniej części Sagi „Zmierzch”. Bijący rekordy popularności horror z elementami fantastyki i romansu będzie można obejrzeć o 17.00. 

W niedzielę 30 grudnia w Hrubieszowskim Domu Kultury zostanie wystawiona „Zemsta” Aleksandra Fredy. Rozpoczynający się o 15.00 spektakl będzie pożegnaniem z publicznością zasłużonej scenarzystki i reżyserki Magdaleny Sielickiej oraz aktorów maturzystów.

Tego samego dnia, ale na 19.00, zaplanowano jubileuszowy koncert pod tytułem „Pięć” w wykonaniu Teatru Piosenki „Młyn”. 

Już teraz HDK zaprasza także na styczniowe Spotkanie z Kolędą i Pastorałką „Hej, Kolęda, Kolęda – 2013”. Impreza nie jest konkursem, lecz przeglądem, służącym przede wszystkim popularyzacji tradycji bożonarodzeniowego kolędowania, umożliwiającym prezentację dorobku artystycznego amatorskich zespołów amatorskich.

Otwarte dla publiczności spotkanie z udziałem solistów i grup wokalnych z przedszkoli, szkół podstawowych, gimnazjów i szkół średnich powiatu hrubieszowskiego, odbędzie się 6 stycznia o 13.00. Jego organizatorami są HDK, Urząd Miasta i Starostwo Powiatowe w Hrubieszowie.