Awanse i odznaczenia w hrubieszowskim zakładzie karnym (ZDJĘCIA)

W dniu 25 listopada, w Zakładzie Karnym w Hrubieszowie, odbyła się uroczysta odprawa. w czasie której wręczane były odznaczenia za zasługi w pracy penitencjarnej oraz akty nadania wyższych stopni służbowych.

Reklamy

Narodowe Święto Niepodległości tradycyjnie jest dla Służby Więziennej okazją by w szczególny sposób celebrować fakt wręczenia odznaczeń resortowych i awansów na wyższe stopnie służbowe.

W dniu 25 listopada, w Zakładzie Karnym w Hrubieszowie, odbyła się uroczysta odprawa, w czasie której wręczono odznaczenia za zasługi w pracy penitencjarnej oraz akty nadania wyższych stopni służbowych.

Z uwagi na panującą sytuację epidemiologiczną uroczystość odbyła się z zachowaniem zasad reżimu sanitarnego.

Dyrektor Okręgowy Służby Więziennej w Lublinie płk Dariusz Bernat, wraz z Dyrektor Zakładu Karnego w Hrubieszowie ppłk Mariolą Mielniczuk wręczyli akty nadania wyższych stopni służbowych w poszczególnych korpusach oraz przekazali wyróżnienia w postaci odznaczeń resortowych „Za zasługi w pracy penitencjarnej”.

Z dniem 11 listopada 2020 roku awanse na wyższe stopnie służbowe otrzymało: w korpusie oficerskim 5 funkcjonariuszy, w korpusie chorążych 1 funkcjonariusz, w korpusie podoficerskim 41 funkcjonariuszy i 1 funkcjonariusz w korpusie szeregowych. Nadano 3 odznaczenia za zasługi w pracy penitencjarnej.

Dyrektor Okręgowy Służby Więziennej płk Dariusz Bernat podziękował funkcjonariuszom za codzienny trud i zaangażowanie w pełnienie obowiązków służbowych, zwłaszcza w tych wymagających czasach rzeczywistości pandemii, która przed Służbą Więzienną stawia dodatkowe, nowe zadania. Pogratulował awansowanym i odznaczonym oraz życzył dalszych sukcesów zarówno w życiu służbowym, jak i spokoju i zrozumienia w życiu prywatnym. Podkreślił wartość podejmowanych działań, mających na celu zapewnienie porządku i bezpieczeństwa w jednostkach penitencjarnych, a także tych mających na celu promocję Służby Więziennej wśród społeczeństwa.

Dyrektor Zakładu Karnego w Hrubieszowie ppłk Mariola Mielniczuk podkreśliła konieczność celebrowania Narodowego Święta Niepodległości, jako najważniejszego święta państwowego w Polsce. Upamiętnianie trudu i poświęceń poprzednich pokoleń w dążeniu do niepodległości jest koniecznym elementem tożsamości kulturowej i narodowej. „Pamięć o przodkach, którzy oddali za niepodległość naszej Ojczyzny to, co najcenniejsze – swą wolność i życie – jest dla nas wielkim patriotycznym zobowiązaniem. Naszym obowiązkiem jest celebracja tej pamięci i przekazywanie wiedzy o bohaterach tamtych czasów przyszłym pokoleniom Polaków” – powiedziała. Dyrektor podziękowała ponadto funkcjonariuszom za codzienny trud i zaangażowanie w pełnionej służbie, życząc przy tej okazji pomyślności i wielu dalszych sukcesów zawodowych i osobistych.

(źródło i fot. ZK w Hrubieszowie / sierż. Damian Fedziuryna)


Zobacz też:

Co nieco z hrubieszowskich wydarzeń – listopad od 25 do 27

Co nieco z hrubieszowskich wydarzeń – listopad od 25 do 27


LubieHrubie na Instagramie