4 grudnia 2023

Awanse i odznaczenia w Nadbużańskim Oddziale SG. Zaśpiewał zespół „Na Granicy” [ZDJĘCIA]

W dniu 17 listopada, w komendzie Nadbużańskiego Oddziału Straży Granicznej z okazji Święta Niepodległości i Dnia Pracownika SG, odbyły się uroczystości, podczas których wręczono awanse i odznaczenia.

Reklamy

Komendant Nadbużańskiego Oddziału Straży Granicznej gen. bryg. SG Jacek Szcząchor pogratulował wyróżnionym i podziękował im za dotychczasową służbę i pracę.

Narodowe Święto Odzyskania Niepodległości jest znakomitą okazją do złożenia podziękowań za pełną wyrzeczeń służbę w ochronie nienaruszalności granicy państwowej oraz za niezłomne trwanie na straży bezpieczeństwa obywateli Państwa Polskiego. To wyjątkowa okazja do wręczenia wyróżniającym się funkcjonariuszom i pracownikom odznaczeń i awansów.

Reklamy

Czytaj: Lubelscy terytorialsi i Amerykanie wspólnie o zarządzaniu kryzysowym

Podczas uroczystości  25 osobom wręczono medale Za Zasługi dla Straży Granicznej. Odznaczeniem tym został wyróżniony m.in. nadinsp. Artur Bielecki – Komendant Wojewódzki Policji w Lublinie.  Medal Za Zasługi dla Straży Granicznej, nadawany jest funkcjonariuszom i pracownikom, którzy swoją nienaganną służbą lub pracą przyczynili się do zwiększenia sprawności działania i podniesienia poziomu wyposażenia technicznego SG.

Odznaką Straży Granicznej uhonorowano 23 funkcjonariuszy. Odznaka SG, stanowi wyróżnienie za nienaganną służbę, szczególne zasługi i osiągnięcia służbowe  oraz za wykonywanie zadań służbowych z narażeniem życia lub zdrowia.

Odznakę NOSG, wręczono 11  funkcjonariuszom i pracownikom, w dowód uznania za szczególne zasługi i działalność na rzecz Nadbużańskiego Oddziału SG oraz wzorowe wykonywanie zadań służbowych.

Przeczytaj: IC Górski pojedzie do Hrubieszowa. Nowy rozkład jazdy PKP Intercity na sezon 2023/2024 dla województwa lubelskiego

Następnie wręczono awanse na kolejne stopnie służbowe. W Nadbużańskim Oddziale SG, w korpusie oficerów nominacje wręczono 27 funkcjonariuszom. W korpusie chorążych awansowało 107 funkcjonariuszy. Natomiast w korpusie podoficerów kolejny stopień otrzymało 142 funkcjonariuszy.

Uroczystości w Chełmie były również okazją do wyróżnienia funkcjonariuszy, którzy godnie reprezentowali Nadbużański Oddział Straży Granicznej w zawodach sportowych.

Oprawę muzyczną uroczystości zapewnił zespół „Na Granicy”, tworzony przez funkcjonariuszy Straży Granicznej z placówek w Kryłowie i Hrubieszowie.

Zobacz też:

19-latka straciła panowanie nad autem i uderzyła w drzewo. Trzy osoby trafiły do szpitala [ZDJĘCIA]

Zerknij na Instagram →źródło i fot. NOSG