Bajkowa impreza dla dzieci – urodzinowe inspiracje

Urodziny to dla malucha wielkie święto. Dlatego w tym szczególnym dniu warto przygotować coś niezwykłego, by zapewnić dziecku mnóstwo frajdy oraz piękne wspomnienia. Wielu rodziców z tej okazji wyprawia domowy kinderbal. Nie może zabraknąć dekoracji, przekąsek, a także integracyjnych zabaw dopasowanych do wieku małych gości. O czym jeszcze warto pamiętać, by przyjęcie było niezapomniane? Oto kilka inspiracji, które pomogą Ci stworzyć bajkową atmosferę Twoim domu.

  • Balonowe dekoracje

Czym byłyby urodziny dziecka bez balonów? Oczywiście to element dekoracji, o którym nie można zapomnieć. Warto wybrać ulubiony kolor solenizanta lub dopasować barwy do tematu przewodniego imprezy. Przyjęcie w stylu krainy lodu aż prosi się o zestawianie błękitnych i srebrnych balonów, a małym księżniczkom najbardziej spodobają się oczywiście różowe i brokatowe baloniki. Dobrym pomysłem jest także zakupienie różnokolorowych ozdób, by stworzyć tęczowe dekoracje, które będą świetnie współgrały np. z piniatą w kształcie jednorożca.

Balony będą pięknie wyglądać, jeśli zwiążecie je w girlandy, które przymocujecie do mebli lub zawiesicie pod sufitem. Warto zostawić także część nadmuchanych balonów luzem. Z pewnością mali goście znajdą dla nich zastosowanie podczas niejednej zabawy. Aby stworzyć jeszcze bardziej niesamowity efekt, warto kilka balonów napełnić helem, by pięknie się unosiły. Możecie zdecydować się na całą butlę, jednak często jest to spory wydatek. Zamiast tego weźcie hel w sprayu, który jest znacznie tańszy, ale bez problemu wystarczy na kilka balonów.

  • Urodzinowe zabawy

Nieodzownym elementem udanego przyjęcia są oczywiście zabawy. Czasem dzieci nie wymagają w tej kwestii pomocy i świetnie radzą sobie same. Co jednak w sytuacji, gdy goście nie znają się zbyt dobrze lub ciężko im  znaleźć zajęcie, które będzie atrakcyjne dla wszystkich? Warto zabezpieczyć się na taką ewentualność i zawczasu przygotować kilka ciekawych gier i aktywności. Świetnie sprawdzą się wszystkim dobrze znane zgadywanki i kalambury. Można także zorganizować konkurs tańca lub karaoke z ulubionymi dziecięcymi przebojami. Dobrym pomysłem zawsze będą także gry planszowe lub zabawy DIY. Świetną opcją jest też wspólne wykonywanie slime’ów. Każde dziecko może samodzielnie wybrać kolor oraz dodatki, dzięki czemu jego glutek będzie niepowtarzalny. Potrzebne będą do tego aktywator, klej do slime, barwniki, brokat i różne dodatki, takie jak kuleczki styropianu, kolorowe pianki, koraliki oraz kamyczki. Inną ciekawą i kreatywną zabawą jest zorganizowanie salonu manicure. Do tego celu świetnie sprawdzą się lakiery dla dzieci Tubi Glam Neon. Można je łatwo zmyć przy pomocy wody i gąbki, więc rodzice gości z pewnością nie będą mieć pretensji.

  • Dodatkowe atrakcje, które zaskoczą wszystkich

Niektórzy rodzice decydują się za wynajęcie profesjonalnych animatorów czy dmuchanych zamków lub zjeżdżalni. Nie zawsze jednak jest to możliwe, a z pewnością znacznie podnosi koszt całej imprezy. Na szczęście można zorganizować dzieciom niezwykłe widowisko za ułamek tej ceny. Jak to zrobić? Wystarczy wyposażyć się w zestaw do tworzenia ogromnych baniek mydlanych. Przyda się specjalny płyn, a także obręcze, motylki oraz sznurki, za pomocą których zrobicie pokaz, który zachwyci wszystkich. Co ważne goście i solenizant również mogą w nim uczestniczyć lub nawet całkowicie przejąć inicjatywę i wystąpić w bajkowym show przed rodzicami. Warto wybrać przeznaczony do ogromnych baniek płyn, ponieważ zapewni nie tylko niesamowity efekt, ale także można go używać na zewnątrz. Produkt znajdziesz na stronie  https://tuban.pl/produkt/plyn-do-duzych-baniek-mydlanych-5-l/.

­

tekst i fot. mat. partnera