Bal ekologa w Przedszkolu nr 1

HrubieszówHrubieszów

Reklamy

Dnia 19 lutego 2009 r. w Miejskim Przedszkolu nr 1 im. Małego Księcia w Hrubieszowie przy ulicy Gródeckiej oraz 20 lutego przy ul. Listopadowej odbył się „Bal ekologa” pod hasłem „Ratujmy naszą planetę”.

i>”Wszystkiego, co naprawdę trzeba wiedzieć,
nauczyłem się w przedszkolu – o tym jak żyć,
co robić, jak postępować, współżyć z ludźmi,
patrzeć, odczuwać, myśleć, marzyć
i wyobrażać sobie lepszy świat”.

Reklamy

Robert Fulghum

***

19 lutego 2009 r. w Miejskim Przedszkolu nr 1 im. Małego Księcia w Hrubieszowie przy ulicy Gródeckiej odbył się „Bal ekologa” pod hasłem „Ratujmy naszą planetę”.

Nasze przedszkole jest placówką, która opiera się w swojej działalności na ekologicznym stylu życia oraz realizuje program o treści ekologicznej. Dzieci przebrały się w przeróżne „ekologiczne” stroje – oczywiście przeważał kolor zielony.

Pracownicy przedszkola zapewnili najmłodszym dużo ekologicznych atrakcji, połączenia przyjemnego z pożytecznym. Nie zabrakło oczywiście zagadek, gier i konkursów ekologicznych dla wszystkich dzieci biorących udział w zabawie, a także dużej dawki muzyki o treści zdrowotno – ekologicznej.

Między innymi dzieciom bardzo przypadł do gustu konkurs: taniec na gazetach, zbijanie kręgli (aluminiowych puszek) kulkami wykonanymi z gazet czy też segregowanie śmieci w odpowiednie pojemniki.

Cała impreza przebiegała w nietypowej scenerii. Sala była udekorowana pięknym zdjęciami zwierząt i roślin. Na zakończenie imprezy każdy uczestnik otrzymał drobny ekologiczny upominek. Zabawa dostarczyła wszystkim bardzo dużo pozytywnych emocji.

Dzieci jeszcze wiele dni wspominały „Bal Ekologa”.

***

W piątek 20.02.2009 w Miejskim Przedszkolu nr 1 przy ul. Listopadowej, w ramach realizacji programu „Przyjaciele Natury” odbył się „Bal ekologiczny”.

Imprezę uświetnił „Ekologiczny pokaz mody”, podczas którego jury, złożone z przedstawicieli poszczególnych grup, wybierało najciekawsze stroje.

Wybór nie był łatwy! Wszystkie prezentowane kreacje, wykonane przy pomocy rodziców, zachwycały pomysłowością i kolorystyką. Na zabawie nie zabrakło licznych konkursów o tematyce ekologicznej, z którymi przedszkolaki świetnie dały sobie radę, wykazując sie dużą wiedzą.

Całość wypadła znakomicie!

Opracowały:
Agnieszka Siejko i Katarzyna Nowosad

tekst i foto
Przedszkole nr 1

zobacz zdjęcia >>

Hrubieszow LubieHrubie 2009