Bal Gimnazjalny 2013 w Trójce

W sobotnie popołudnie 2 lutego 2013 r. uczniowie klas trzecich Gimnazjum nr 3 im. Jana Pawła II w Hrubieszowie przeżywali swój pierwszy bal młodości.

Reklamy

Bal gimnazjalny stał się już tradycją naszej szkoły. Inauguracja tej szkolnej uroczystości od wielu lat rozpoczyna się od poloneza – tańca, który dawniej był elementem ceremoniału dworskiego, a z czasem stał się polskim tańcem narodowym.

Bal odbył się w siedzibie szkoły. Sala gimnastyczna niczym nie przypominała codziennej szkolnej sali. Poloneza młodzież odtańczyła w przepięknym „tęczowym klimacie”. Salę dekorowali uczniowie pod opieką pań: Anety Franke, Anny Świstowskiej, wychowawców i rodziców. Na parkiecie pojawiło się 56 uczniów. Uczniowie ćwiczyli kroki poloneza od kilku tygodni pod czujnym okiem Anety Franke, nauczycielki, która opracowała układ choreograficzny. Po ostatnich taktach poloneza kilka par pięknie zatańczyło walca. Wielu rodzicom, nauczycielom, a także tańczącym popłynęły łzy wzruszenia.

Wiele wzruszeń dostarczyły słowa przemówienia przygotowanego przez młodzież klas trzecich. Dyrektor szkoły – Danuta Krawczuk podkreśliła w swoim przemówieniu, że „ dzisiejszy bal to kolejny etap drogi życiowej, edukacyjnej drogi związanej z tym gimnazjum, który nieubłaganie dobiega końca. Dzisiaj zdajecie egzamin umiejętności zabawy w miłej, serdecznej i kulturalnej atmosferze. Życzę wam, aby to wszystko co wspólnie przeżyjemy, zostało w waszej pamięci, jako najwspanialsze wspomnienie”.

Obecni na uroczystości zaproszeni goście: burmistrz Paweł Perelmuter. Ks. Dziekan Wiesław Oleszek oraz przedstawiciel Rodziców uczniów klas trzecich p. Dorota Pirogowicz również życzyli gimnazjalistom niezapomnianych wrażeń podczas zabawy.

Po części oficjalnej gimnazjaliści zrobili pamiątkowe fotografie i wyszli na parkiet, którego nie opuszczali do północy.

 

Tekst i foto: ZSM nr 3 w Hrubieszowie