22 września 2023

Bartłomiej Buczak finalistą Unia Film Festival

Animowany film fabularny autorstwa Bartłomieja Buczaka, który jest uczniem Zespołu Szkół Nr 1 w Hrubieszowie (technik informatyk) znalazł się wśród finałowych produkcji ogólnopolskiego konkursu filmowego – Unia Film Festival.

Reklamy

Film powstał przy współpracy z 8-osobową obsadą aktorów dubbingowych. W produkcji głosu udzielił m.in. znany w środowisku filmowym i dubbingowym aktor śp. Mikołaj Klimek, a także Łukasz Górski.

Bartłomiej Buczak w swoich filmach odpowiada za animację, scenariusz, reżyserię i montaż. Współpracuje z aktorami dubbingowymi. W ubiegłym roku uczestniczył także w gali UFF w Lublinie. W 2019 został finalistą Grand Video Awards – ogólnopolskiego konkursu najlepszych twórców w sieci. Znalazł się wśród 57 nominowanych, spośród ponad 700 zgłoszeń, rywalizując z takimi twórcami jak: Grupa Filmowa Darwin czy Krzysztof Gonciarz. Gala finałowa odbyła się w Warszawie.

Reklamy

W składzie jury Unia Film Festival zasiadają m.in. specjaliści z dziedziny produkcji filmowej. Do konkursu zgłaszane są krótkometrażowe filmy fabularne, dokumentalne lub animowane z całej Polski. Pierwsza część nominowanej animacji – „Dzień z życia kota” powstała w ubiegłym roku, druga zaś w sierpniu tego roku. W filmie zobaczymy perypetie „niewolniczego” życia miastowego kota.

Z uwagi na pandemię, gala konkursowa, którą co roku organizowano w Lublinie, tym razem odbędzie się on-line.

Reklamy

Dla finalistów przewidziane są także warsztaty filmowe.

­

Info i fot. BB, fot. Unia Film Festival