Basen ogrodowy dla dzieci – jaki wybrać?

Jeśli planujesz spędzić letnie miesiące w ogrodzie, z pewnością chcesz zapewnić swojemu dziecku odpowiednią zabawę i ochłodę. Basen ogrodowy dla dzieci jest idealnym rozwiązaniem, które pozwoli maluchowi na radosną zabawę w wodzie bez konieczności wychodzenia z domu. Jednak z taką różnorodnością basenów dostępnych na rynku, z pewnością zadajesz sobie pytanie: jaki wybrać dla swojego dziecka? W tym artykule przedstawimy Ci różne rodzaje basenów ogrodowych dla dzieci, aby pomóc w podjęciu najlepszej decyzji.

Reklamy

Dlaczego warto mieć basen dla dzieci?

Przede wszystkim basenik dla dzieci to świetny sposób na spędzenie czasu w upalne dni, kiedy maluchy potrzebują ochłody. Dziecko będzie miało także okazję do zabawy w wodzie, co jest jednym z ulubionych zajęć dla wielu dzieci. Dodatkowo, basen ogrodowy to doskonała rozrywka dla całej rodziny, która umożliwi wspólne spędzenie czasu na świeżym powietrzu. Warto także dodać, że taki basen jest znacznie tańszy niż korzystanie z basenów publicznych czy parków wodnych.

Rodzaje basenów dla dzieci

  1. Basen stelażowy to najbardziej popularny rodzaj basenu ogrodowego dla dzieci. Składa się z metalowej lub plastikowej konstrukcji złożonej z rurek, na której zamocowany jest specjalny materiał basenowy. Konstrukcja jest stabilna i trwała, a materiał basenowy jest odporny na uszkodzenia. Basen stelażowy jest łatwy w montażu oraz demontażu, co sprawia, że można go przechowywać po sezonie.
  2. Basen rozporowy składa się z powłoki, która rozkłada się na ziemi, a następnie napełnia się wodą. Kształt basenu jest tworzony dzięki nadmuchiwanemu pierścieniowi, który zapewnia stabilność i trwałość. Basen rozporowy jest łatwy w montażu, ale wymaga równomiernego ułożenia na płaskiej powierzchni. Wymiary basenu są różne, ale najczęściej spotykane są te o średnicy 2-3 metrów.
  3. Basen dmuchany to najtańszy i najłatwiejszy w montażu rodzaj basenu ogrodowego dla dzieci. Składa się on z powłoki dmuchanej, którą należy napełnić powietrzem za pomocą pompy. Wymiary basenu są różne, ale najczęściej spotykane są te o średnicy 1-2 metrów. Basen dmuchany nie jest tak trwały, jak pozostałe rodzaje basenów, ale stanowi dobry wybór dla maluchów, którzy dopiero zaczynają swoją przygodę z wodą.

Do sprawdzania temperatury w basenie dla dzieci służą specjalne termometry do basenu.

Reklamy

Jaki rodzaj basenu dla dzieci warto wybrać?

Odpowiedź na to pytanie zależy od indywidualnych potrzeb i preferencji. Basen stelażowy jest idealny dla rodzin, które chcą mieć duży i stabilny basen ogrodowy, który można łatwo złożyć i przechowywać po sezonie. Basen rozporowy jest dobrym wyborem dla osób, które chcą łatwego w montażu basenu ogrodowego, który jednak jest stabilny i trwały. Natomiast basen dmuchany to idealny wybór dla maluchów, którzy chcą się bawić w wodzie, ale nie potrzebują dużego i trwałego basenu.

Przed podjęciem decyzji, warto zastanowić się nad wymiarami basenu, ilością dzieci, które będą korzystać z basenu oraz budżetem, jaki jesteśmy w stanie przeznaczyć na zakup basenu. Ważne jest również, aby pamiętać o bezpieczeństwie dzieci podczas korzystania z basenu oraz o konieczności regularnego utrzymywania czystości wody. Bez względu na wybór rodzaju basenu, najważniejsze jest zapewnienie dzieciom radości i bezpiecznej zabawy w czasie letnich upałów.


tekst i fot. mat. partnera