Bawimy się w cyrk

Hrubieszowski Dom Kultury po raz kolejny zadbał o atrakcyjny program wakacyjny dla dzieci. „Bawimy się w cyrk” to motyw przewodni tegorocznych wakacji dla dzieci i ich rodziców, którzy wraz ze swoimi pociechami licznie odwiedzali Hrubieszowski Dom Kultury.

Reklamy

Instruktorzy zaproponowali uczestnikom różnorodne zabawy, a także naukę podstawowych umiejętności z dziedziny pantomimy, klaunady, żonglowania przyborami, ekwilibrystyki itp.

Przybory cyrkowe budziły powszechną radość i stanowiły nie lada wyzwanie dla dobrej zabawy.

Uczestnicy programu wakacyjnego nauczyli się żonglowania talerzami, kolorowymi chustkami, poikami i piłeczkami. Szczególnie podobały się zabawy z chustą Klanzy. Najmłodsze dzieci spędzały czas na zabawach w specjalnie przygotowanej piaskownicy.

W zajęciach uczestniczyły dzieci z Hrubieszowa, ale też i czasowo przebywające w naszym mieście min. z Gdańska, Bytomia, Krakowa i zza granicy. Program „Bawimy się w cyrk” – to cykl zabaw, które nie tylko uczyły nowych umiejętności, ale także uczyły współpracy i zdrowej rywalizacji. W pracy instruktorom pomagali wolontariusze oraz praktykantka UMCS.

Każdy uczestnik zajęć miał do dyspozycji nowoczesne zabawki, przybory cyrkowe, mógł też zdobyć nagrodę lub inny upominek przygotowany przez organizatorów. Dla dzieci przygotowano napoje chłodzące, był też przygotowany punkt ze słodyczami i lodami.

W prowadzonym dzienniku zajęć zanotowano nazwiska bawiących się dzieci w HDK – łącznie 930 wpisów. Dorośli chętnie włączali się do zabaw prowadzonych przez instruktorów i wolontariuszy.

Szczególną frajdą cieszyły się wspólne tańce do tradycyjnych piosenek dziecięcych. W trakcie realizacji programu Bawimy się w cyrk” trwały zapisy do grup warsztatowych pod hasłem „Gdzie jest Pinokio?”, które odbędą się na początku września.

Tegoroczny program wakacyjny dla dzieci był bardzo ciekawy i dostarczył dzieciom ogrom radości.

 

Info i foto: HDK