Będą nowe boiska przy hrubieszowskiej Trójce

Zespół Szkół Miejskich nr 3 w Hrubieszowie (Trójka) doczeka się zaplecza sportowego. Połowę kosztów miasto pokryje z pieniędzy, które otrzyma z Funduszu Rozwoju Kultury Fizycznej.

Reklamy

 

Na liście projektów, ogłoszonej we wtorek 18 lipca przez Ministerstwo Sportu i Turystyki, jest wniosek Gminy Miejskiej Hrubieszów, która dostanie na inwestycję przy ZSM 3 prawie 570 tysięcy złotych.

– To bardzo dobra wiadomość, bo to jedyny nasz zespół szkół, który nie ma takiej infrastruktury. W tym roku chcemy rozpocząć procedury przetargowe, by wiosną wykonawca robót mógł przystąpić do pracy. Cała inwestycja powinna być zrealizowana w 2018 roku – zapowiada w rozmowie z Informacyjną Agencją Samorządową burmistrz Hrubieszowa Tomasz Zając.

Dzięki wsparciu z budżetu państwa, przy ZSM 3 powstaną dwa boiska wielofunkcyjne, boisko do badmintona, dwa boiska do ringo, 4-torowa bieżnia prosta, skocznia do skoku w dal i siłownia zewnętrzna.

Podobna inwestycja jest realizowana przy ZSM 2 (Dwójka), gdzie kończy się budowa m.in. boiska trawiastego do piłki nożnej oraz wielofunkcyjnego, 200-metrowej bieżni okólnej.

W planach miasta jest również rozbudowa istniejącej sali gimnastycznej przy ZSM 1 (Jedynka). Ostateczne decyzje w sprawie tej ostatniej inwestycji jeszcze nie zapadły. 

 

źródło: ias24.eu

Na zdjęciach – boiska przy Trójce (kwiecień 2016 r.), fot. LubieHrubie.pl