Będzie komunikacja miejska

Hrubieszów

Reklamy

W Hrubieszowie będą kursować autobusy komunikacji miejskiej. Pierwsze pojazdy wyruszą w trasę 1 kwietnia i będą obsługiwać największe osiedla mieszkaniowe i centrum miasta, w tym także miejscowe hipermarkety.

Burmistrz Tadeusz Garaj porozumiał się w tej sprawie z dyrekcją hrubieszowskiego oddziału PKS „Wschód”, spełniając w ten sposób postulaty m.in. mieszkańców, którzy nie mają własnych samochodów, a chcą robić zakupy w hrubieszowskich centrach handlowych.

Pierwszy autobus będzie wyjeżdżać z przystanku początkowego Świerszczów o 7.25. Dalsza trasa wiedzie ulicami: Dwernickiego, Grabowiecką, Batalionów Chłopskich, Konopnickiej, Grotthusów, Dwernickiego, Żeromskiego, Kilińskiego i 3-go Maja, Staszica, Zamojską, Basaja, Dworcową i Kolejową do przystanku przy „Stokrotce” na ul. Piłsudskiego. Trasa powrotna do Świerszczowa obejmie także Plac Wolności i ul. Partyzantów. Ostatni kurs z przystanku przy „Stokrotce” rozpocznie się o 15.55. Pełny rozkład jazdy będzie wywieszony na przystankach.

Komunikacja miejska wraca do Hrubieszowa po ponad 30 latach. Ostatni raz miejskie autobusy jeździły po hrubieszowskich ulicach w latach 80-ych. Władze miasta zabiegały o jej przywrócenie, ponieważ, pod względem powierzchni, Hrubieszów jest największym miastem byłego województwa zamojskiego.

***

Źródło:
www.ias24.eu