„Bezpieczna droga do szkoły” na osiedlu Jagiellońskim

Celem spotkania, które odbyło się w piątek 28 września 2012 r. na placu przed Filią nr 4 Miejskiej Biblioteki Publicznej, była poprawa bezpieczeństwa dzieci w drodze do szkoły oraz przedstawienie zasady prawidłowego zachowania się w ruchu drogowym.

Reklamy

W piątek 28 września 2012 r. na placu przed Filią nr 4 Miejskiej Biblioteki Publicznej odbyła się impreza, której współorganizatorami byli Samorząd Mieszkańców Osiedla nr 7 „Jagiellońskie”, Stowarzyszenie „Bezpieczny Powiat Hrubieszowski” oraz Komenda Powiatowa Policji w Hrubieszowie. 

Spotkanie odbyło się pod hasłem „Bezpieczna droga do szkoły”. Jego celem była poprawa bezpieczeństwa dzieci w drodze do szkoły oraz przedstawienie zasady prawidłowego zachowania się w ruchu drogowym. Adresatami były dziec, ale też ich opiekunowie.

W tym celu wymyśliliśmy zabawy edukacyjne obrazujące typowe przypadki błędnych zachowań.

Dzieci słuchały, a pani policjantka komentowała, jak prawidłowo zachować się w danej sytuacji. Były też zagadki z nagrodami.

Ponadto dzieci mogły posiedzieć sobie w policyjnym samochodzie i kładzie. Atrakcją była możliwość włączania świateł alarmowych. Świetną zabawką okazał się Miś Policjant, z którym można było zrobić sobie fotografię, a także serdecznie się z nim przywitać.

Dzieci dostały odblaski na rowery, a także odblaskowe opaski sprężyste na rączki. Całość spotkania zakończyła się wspólnym grillowaniem oraz słodkim poczęstunkiem.

Kierownik Filii nr 4 MBP serdecznie dziękuje wszystkim współorganizatorom imprezy w imieniu dzieci, rodziców, a także własnym.

 

Info i foto: MBP Filia nr 4