Bezpieczne i wesołe wakacje

W ramach akcji „Zachowaj trzeźwy umysł” w dniach od 23 – 27.06.2008 w Szkole Podstawowej w Husynnem chętne dzieci wspólnie z nauczycielami i wolontariuszami spędzali kolejne dni i noce na koloniach letnich.

Reklamy

W poniedziałek odbyła się wycieczka po Roztoczu, podczas której dzieci poznały piękno ojczystej przyrody, uczyły się zachowania na leśnym szlaku oraz miały okazję spróbować jagód prosto z krzaczka.

We wtorek koloniści poczuli się Europejczykami – ćwiczyli znajomość języków obcych rozwiązując rebusy, krzyżówki i śpiewając piosenki.

Środa, to dzień sportu a więc: gry, zabawy, turnieje sprawnościowe oraz nauka udzielania pierwszej pomocy i zachowania się w sytuacjach zagrożenia. Została przeprowadzona pogadanka na temat profilaktyki alkoholowej i unikania zachowań ryzykownych, następnie dzieci namalowały prace konkursowe pod hasłem „W poszukiwaniu kwiatu paproci”. Wieczorem dzieci bawiły się w podchody.

W czwartek poznawaliśmy historię „Naszej Małej Ojczyzny”, dzieci malowały najpiękniejsze zakątki naszej miejscowości, układały legendy oraz rozwiązywały quizy i krzyżówki. Szkicowały portret przyszłego patrona naszej szkoły Tadeusza Kościuszki.

W piątek odbyły się zajęcia sportowe na świeżym powietrzu, dzieci wspólnie wykonały plakat „Zdrowym być”, podsumowano wszystkie konkursy i rozdano nagrody. Dzieci w dobrym nastroju rozeszły się do domów.

Serdeczne podziękowania Dyrektor Szkoły kieruje w stronę koordynatora Moniki Wołos, opiekunów: Anny Myśliwiec, Magdaleny Orzechowskiej, Anny Lisiczyńskiej, Małgorzaty Dąbrowskiej, Jadwigi Futy, Beaty Edelman, Marzanny Kuniczuk, Jerzego Fedorczuka, Andrzeja Pochylczuka , Elżbiety Lebiedowicz, GOPS-u w Hrubieszowie za sfinansowanie, Panu Wiesławowi Gnieckiemu za wyżywienie oraz wolontariuszkom: Annie Łapie, Alicji Adamczuk, Annie Skowrońskiej.

zobacz zdjęcia >>