Biało-Czerwone miasto na dzień flagi

Młodzieżowa Rada Miasta w Hrubieszowie ma nowy pomysł na promowanie święta flagi narodowej. Na nadzwyczajnej sesji we wtorek 27 marca radni przyjęli uchwałę o zorganizowaniu 2 maja pochodu pod hasłem „Biało-Czerwony Hrubieszów”.

Reklamy

– Chcielibyśmy namówić mieszkańców miasta, by tego dnia ubrali się w barwy narodowe, wzięli w ręce flagi i przeszli głównymi ulicami Hrubieszowa. W ten sposób możemy zamanifestować przywiązanie do tradycji i jednego z najważniejszych symboli narodowych – mówi przewodniczący rady Michał Łopocki.

Autorzy pomysłu chcą, by w tym wydarzeniu uczestniczyli wszyscy mieszkańcy miasta, od przedszkolaków po dorosłych. W tym celu będą w najbliższych tygodniach promować akcję w hrubieszowskich przedszkolach, szkołach, ważniejszych instytucjach, a także firmach oraz w internecie. 

Radni młodzieżowej rady zamierzają też rozmawiać z proboszczami miejscowych parafii, aby zechcieli rozpowszechnić informację o pochodzie w kościołach.

Niewykluczone, że o majowym święcie flagi będą także informować komunikaty, wygłaszane przez megafony oraz napisy na chodnikach, ale te sprawy będą jeszcze uzgadniane ze służbami porządkowymi i przedstawicielami władz miejskich. 

Kolejne szczegóły, dotyczące pochodu „Biało-Czerwony Hrubieszów” będą omawiane na kolejnych sesjach Młodzieżowej Rady Miasta.


Źródło: ias24.eu