Biblioteka Pedagogiczna: Zajęcia z przedszkolakami

Biblioteka Pedagogiczna w Zamościu Filia w Hrubieszowie, realizując program propagujący czytelnictwo wśród dzieci pt. „Kto czyta, ten żyje podwójnie”, zorganizowała zajęcia edukacyjne dla przedszkolaków.

Reklamy

W dniu 18 maja 2012 r., w Miejskim Przedszkolu Nr 5 w Hrubieszowie przeprowadzone zostały zajęcia dla sześciolatków. Zajęcia przybliżyły dzieciom literaturę, pozwoliły im nawiązać bliższy kontakt z książką, a także wpłynęły na rozwój ich zainteresowań czytelniczych. Przedszkolaki miały okazję obejrzeć różne kolorowe książki, które zostały przyniesione do przedszkola specjalnie dla nich. Wysłuchały fragmentu książki o zagadkowo brzmiącym tytule „Wypożyczalnia babć”.

Dzieci dowiedziały się, dlaczego warto czytać książki, jak należy z nimi postępować, a także odpowiadały na zagadki związane z ulubionymi bajkami. Przedszkolaki podziękowały prowadzącej zajęcia Joannie Raczyńskiej, wręczając jej własnoręcznie wykonane kwiaty. One zaś w prezencie otrzymały biblioteczne zakładki do książek i słodycze.

Biblioteka gościła także u siebie małych czytelników. W dniach 18 i 23 maja 2012 r. placówkę odwiedziły trzylatki z Miejskiego Przedszkola Nr 2 oraz sześciolatki z Miejskiego Przedszkola Nr 3 w Hrubieszowie.

Podczas zajęć, które prowadziły: Aleksandra Kopczyńska i Joanna Raczyńska, przedszkolaki zapoznały się z pracą nauczyciela bibliotekarza. Zwiedziły główne pomieszczenia biblioteczne, takie jak wypożyczalnia i czytelnia. Obejrzały też magazyny, w których przechowywane są książki. Dzieci dowiedziały się, jaka jest różnica między biblioteką a księgarnią. Zobaczyły także, jak wypożycza się książki elektronicznie – próbowały sczytywać kody z książek i je wypożyczać.

Duże zainteresowanie dzieci wzbudziła maszyna do pisania. Przedszkolaki świetnie bawiły się, rozwiązując bajkowe zagadki. W nagrodę otrzymały malowanki z pieczątką Biblioteki i lizaki.

 

Info i foto: BPH Hrubieszów