Biblioteka wojskowa dzieciom

W dniu 4.02.2013r. w Bibliotece Oświatowej Jednostki Wojskowej Nr 4055 gościła grupa dzieci 3-4-letnich z Miejskiego Przedszkola Nr 3 w Hrubieszowie wraz ze swoimi wychowawcami.

Reklamy

Na wstępie zajęć przedszkolaki zostały zapoznane z pracą bibliotekarza oraz specyfiką instytucji jaką jest biblioteka. Następnie świetnie poradziły sobie z odpowiedzią na pytania dotyczące różnic  między biblioteką a księgarnią. Z kolei podążanie młodych gości w sformowanym pociągu pozwoliło zaprezentować regały z książkami oraz prasą ogólnopolską i wojskową. Na dłużej dzieci zatrzymały się przy regałach z literaturą dla najmłodszych, gdzie samodzielnie mogły wybrać książeczki z półek i zabrać je ze sobą do przedszkola. Wspólny czas umiliło śpiewanie piosenek oraz odgadywanie zagadek związanych z bohaterami znanych bajek. 
 
Na zakończenie spotkania dzieci zostały uwrażliwione na problematykę poszanowania książek i zostały zachęcone do pierwszych kontaktów z nimi, a w nagrodę za wytrwałość i aktywność otrzymały: naklejki, zakładki i ulotki kampanii „Cała Polska czyta dzieciom” oraz wojskowe malowanki i odblaskowe misie.

 

Zdjęcia >>

 

Tekst i zdjęcia: BJW

Źródło: 2PR