Biskup Marian Rojek wizytował parafię Ducha Świętego

1 maja ordynariusz Diecezji Zamojsko – Lubaczowskiej bp. Marian Rojek wizytował w naszym mieście parafię p.w. Ducha Świętego.

Reklamy

O godz. 9.45 Dostojnego Gościa powitała wspólnota parafian skupiona wokół kaplicy M.B. Bolesnej w Ślipczu. Podczas mszy św. ks. Biskup wygłosił homilię, nawiązując w niej do rolniczego trudu tej społeczności, który jest udziałem w męce Chrystusowego Krzyża. Po mszy odbyło się spotkanie Pasterza z wiernymi, a wśród nich z liczną, rozśpiewaną grupą dzieci.

Przed południem miało miejsce nawiedzenie cmentarza parafialnego i modlitwa przy grobach kapłanów. Po południu ks. Biskup odwiedził zakład karny i podczas mszy w tamtejszej kaplicy udzielił sakramentu bierzmowania grupie osadzonych. Następnie odbyło się spotkanie z pracownikami ZK.

Reklamy

Kulminacją wizytacji była uroczysta msza święta, sprawowana w kościele parafialnym przez ks. Biskupa oraz proboszcza – ks. Marka Giergiela, podczas której Pasterz diecezji wygłosił Słowo Boże.

Po mszy przyszedł czas na spotkanie z wiernymi i członkami wspólnot i stowarzyszeń działających przy parafii.

Na koniec delegacja parafian podziękowała Jego Ekscelencji za odwiedziny i pasterską troskę o poruczoną mu owczarnię oraz złożyła życzenia, gdyż dzień wcześniej bp. Marian obchodził imieniny.tekst: AP

fot. Foto-Wrzos

http://www.fotowrzos.vel.pl/