Bitwy oręża polskiego

Biblioteka Pedagogiczna w Zamościu Filia w Hrubieszowie zachęca do udziału w konkursie historyczno-plastycznym „Bitwy oręża polskiego”. W konkursie mogą wziąć udział uczniowie szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych powiatu biłgorajskiego, hrubieszowskiego, tomaszowskiego i zamojskiego. Termin nadsyłania prac mija 20 października 2011 r.

Reklamy

Zadaniem uczestników będzie wykonanie ilustracji plastycznej do wybranej bitwy, która miała miejsce w regionie zamojskim. Do tematu podana jest literatura, którą uczestnicy powinni wykorzystać do tworzenia pracy plastycznej. Przy ocenie, jury konkursu będzie brało pod uwagę nie tylko estetykę i pomysłowość prac, ale również detale dotyczące umundurowania, ekwipunku czy poprawności historycznej. Ciekawe podpowiedzi i inspiracje znaleźć można w podanej literaturze, zawierającej interesujące opisy bitew w naszym regionie, szczegóły wyposażenia żołnierskiego.

Prosimy o zapoznanie się z regulaminem konkursu, gdzie dowiecie się jakie formalne warunku musicie spełnić, aby wziąć w nim udział. Nagrodzone i wyróżnione prace będą prezentowane na wystawie pokonkursowej w Sali Consulatus Zamojskiego Ratusza, w Narodowym Banku Polskim Oddział w Lublinie oraz w witrynach Biblioteki Pedagogicznej w Zamościu na Starym Mieście.

Organizatorami konkursu są Biblioteka Pedagogiczna w Zamościu, Narodowy Bank Polski oraz Muzeum Zamojskie w Zamościu. Organizatorzy ufundowali atrakcyjne nagrody rzeczowe dla laureatów konkursu.

Zapraszamy do wzięcia udziału w konkursie, który przybliży Wam historię naszego regionu oraz historię ludzi dzięki, którym żyjemy dzisiaj w wolnym, niepodległym kraju.

Pliki do pobrania:

Regulamin »

Karta zgłoszenia »

Zalecana literatura »

***

BP w Zamościu Filia w Hrubieszowie