Bliźniak czy szeregowiec – jaki dom wybrać?

Podejmując decyzję o zakupie nowego domu, stajemy przed poważnym dylematem: na co się zdecydować – dom szeregowy, a może bliźniak? Zamieszkanie w każdym z nich ma swoje plusy i minusy. Oba wymagają świadomej decyzji, ponieważ zazwyczaj jest to inwestycja na lata. Zastanawiasz się nad zakupem nowego domu, ale nie wiesz, na jaki się zdecydować? Zachęcamy do zapoznania się z poniższym artykułem, w którym poznasz różnice między wspomnianymi domami. Który z nich najlepiej spełni Twoje oczekiwania? W którym z nich będzie Ci się najlepiej mieszkać? Więcej na ten temat przeczytasz w artykule poniżej.

Domy szeregowe

Domy szeregowe czyli tzw. szeregówka sprzyjają m.in. podtrzymywaniu więzi sąsiedzkich, a jednocześnie są dedykowane osobom, które nie chcą mieszkać w bloku. Takie rozwiązanie jest połączeniem przytulnego lokum w samym centrum miasta, z odrobiną dodatkowej przestrzeni. Mowa tu zarówno o posiadaniu własnego ogródka, jak i metrażu. Tego typu inwestycje zadowolą szczególnie rodziny z dziećmi. Nowe domy na sprzedaż w Lublinie są dedykowane również z myślą o najmłodszych, z uwagi na dobrze zagospodarowane części wspólne, w tym place zabaw. Dodatkowym atutem szeregówki jest dysponowanie dużym schowkiem, piwnicą czy strychem, w których możemy swobodnie przechowywać wszystkie rzeczy, na które nie mamy miejsca w domu. Tego typu budownictwo jest charakterystyczne dla podmiejskich miejscowości, które mają zapewnione wszystkie potrzebne wygody, dostęp do rozbudowanej sieci węzłów komunikacyjnych czy licznych punktów usługowych. Posiadanie szeregówki to też plus w postaci własnego garażu i podjazdu – ten fakt zadowoli wszystkich miłośników motoryzacji. Do jednych z największych zalet domów w zabudowie szeregowej należą niższe koszty ogrzewania. Spory wydatek to w tym przypadku również zakup takiego domu. Jego cena zależy przede wszystkim od lokalizacji, jakości i standardu wykonania oraz wielkości nieruchomości.

Bliźniak, czyli mniejsza szeregówka?

Bliźniak należy do jednych z popularniejszych rozwiązań, jeśli chodzi o współczesne mieszkalnictwo – to połączenie mieszkania w bloku z domem znajdującym się poza miastem. To idealna koncepcja dla tych, którzy marzą o własnym ogródku, jednocześnie nie chcą przeznaczać dużych środków m.in. na zakup domu wolnostojącego z dużą działką.  Bliźniak to typ zabudowy, posiadający bardzo dużo zalet. Przede wszystkim oszczędność, zarówno miejsca, jak i pieniędzy. Coraz popularniejsze wśród mieszkańców, jak i inwestorów są nowe domy na sprzedaż w Lublinie. W przeciwieństwie do domów w zabudowie szeregowej, cechują się większą prywatnością.  Warto wspomnieć o tym, że jest to taki typ nieruchomości, który posiada niektóre części wspólne np. ogrzewanie.

Materiał przygotowany przez eksperta portal RynekPierwotny.pl 

(tekst i fot. mat. partnera)