Funkcjonariusze Nadbużańskiego Oddziału Straży Granicznej z placówki w Hrubieszowie zatrzymali na terenie drogowego przejścia granicznego w Zosinie auto o szacunkowej wartości 50 tys. zł, pochodzące z USA.

Reklamy

Na terenie drogowego przejścia granicznego w Zosinie, na kierunku wyjazdowym z Polski, funkcjonariusz NOSG z placówki w Hrubieszowie przerwał podróż kierowcy samochodu ciężarowego z lawetą.

58-letni obywatel Ukrainy przewoził pochodzący ze Stanów Zjednoczonych Ameryki Północnej samochód osobowy marki BMW X3 (rok prod. 2017) o szacunkowej wartości 50 tys. zł.

Reklamy

W trakcie kontroli granicznej, cudzoziemiec przedstawił amerykański tytuł własności pojazdu, który wzbudził podejrzenia funkcjonariusza SG. Przypuszczenia mundurowego potwierdziły się podczas szczegółowej kontroli legalności dokumentu − okazał się podrobiony.

Dokument oraz pojazd zabezpieczono do dalszych wyjaśnień na terenie drogowego przejścia granicznego w Zosinie. W sprawie wszczęto postępowanie przygotowawcze o czyn z art. 270 par. 1 kk, który zagrożony jest karą grzywny, ograniczenia wolności lub pozbawienia wolności w wymiarze od 3 miesięcy do 5 lat. Po przeprowadzonych czynnościach procesowych obywatelowi Ukrainy zezwolono na wyjazd z Polski.

Funkcjonariusze z Nadbużańskiego Oddziału Straży Granicznej podczas prowadzonych odpraw granicznych ujawnili w tym roku już 473 fałszerstw dokumentów, przedstawianych do kontroli przez podróżnych. W tożsamym okresie zabezpieczyli różnego rodzaju pojazdy o łącznej wartości prawie 7 mln zł.


info i fot. NOSG / RK


Zobacz też:

Hrubieszów: Zabytkowy dworek… [ZDJĘCIA]

Hrubieszów: Zabytkowy dworek… [ZDJĘCIA]


Zerknij na Instagram →