Bogusław Bodes nagrodzony

Dnia 6 marca 2010 r. z rąk członka zarządu województwa Arkadiusza Bratkowskiego Nagrodę Kulturalną Marszałka Województwa Lubelskiego otrzymał Bogusław Bodes z Zamościa, czyli starszy brat hrubieszowianina, malarza – batalisty Stanisława Bodesa. To ci rodzinka!!!

Reklamy

***

O przyznanie takiej nagrody do marszałka wystąpiło Zamojskie Towarzystwo „Renesans”, z którym Bogusław Bodes współpracuje od 18 lat.

– Chcieliśmy, aby doceniono 40 lat pracy twórczej, 18 lat działalności w Zamojskim Towarzystwie „Renesans”. Bogusław Bodes jest naszym honorowym członkiem. Brał udział w licznych wystawach i plenerach, wiele z tych imprez pomagał organizować. To on zaprojektował znak graficzny Zamojskiego Towarzystwa „Renesans”, a także znak graficzny Zamojskiego Biennale Sztuki, poświęconego Bolesławowi Leśmianowi – wylicza Elżbieta Gnyp, prezes Zamojskiego Towarzystwa „Renesans”.

Bogusław Bodes

Jest mi bardzo miło, że Zamojskie Towarzystwo „Renesans” tak mnie doceniło. Na razie mam dyplom, ale słyszałem, że z Urzędu Marszałkowskiego mają przesłać jeszcze jakąś nagrodę – mówi skromnie Bogusław Bodes.

Artysta wkrótce otrzyma nagrodę finansową w wysokości 1 500 zł.

Ze strony www.roztocze.net

Bogusław Bodes – Urodzony w 1942 r. w Metelinie k. Hrubieszowa. Absolwent PLSP w Zamościu. Ukończył studia na Wydziale Malarstwa i Grafiki ASP w Krakowie. Dyplom obronił w pracowni malarstwa prof. Adama Marczyńskiego w 1967 r. Twórczość w dziedzinie malarstwa, rysunku, grafiki użytkowej, kaligrafii, a od 1988 r. również rzeźby i instalacji. Jego instalacje związane są z przyrodą Roztocza i wykonywane z przyrody regionu, bowiem artysta pracuje z pietyzmem przy obróbce korzeni, pni i konarów sprowadzonych z lasu a w jego pracach ujawnia się liryzm stosunku do przyrody, głęboki podziw dla tajemnic życia zdrowego i zielonego drzewa.

Opracował – mak

Na zdjęciu – Bogusław Bodes.