21 września 2023

BohaterON w hrubieszowskiej Jedynce

W tym roku szkolnym Szkoła Podstawowa nr 1 w Hrubieszowie wzięła udział w kolejnej edycji ogólnopolskiej akcji „BohaterON w Twojej Szkole”.

Reklamy

Celem akcji jest upamiętnienie i uhonorowanie uczestników Powstania Warszawskiego, edukacja społeczeństwa, a także promocja patriotycznych postaw i historii Polski XX wieku.

Działania podjęła pani Paulina Seweryn w świetlicy szkolnej w październiku – miesiącu, w którym zakończył się pamiętny zryw wolnościowy.

Reklamy

Przeprowadzono dwukrotnie zajęcia na temat Powstania Warszawskiego. Pierwsze były dedykowane dzieciom młodszym. Po krótkiej pogadance wprowadzającej do tematu, dzieci obejrzały filmy dokumentalne o Powstaniu Warszawskim, następnie kolorowały obrazki tematyczne. Część została wyeksponowana na wystawie, część przeznaczona do stworzenia pamiątkowego albumu dla Powstańca.

Kolejne zajęcia odbyły się w grupie trzecioklasistów przebywających w świetlicy i zostały przeprowadzone według załączonego na stronie BohaterON scenariusza zajęć. Uczniowie napisali podziękowania i życzenia dla Powstańców.

Reklamy

Efekty prac grupowych zostały połączone w jeden pamiątkowy album, który wysłano do Fundacji Sensoria, promującej akcję. Album będzie przekazany jednemu z wybranych Bohaterów – uczestnikowi Powstania Warszawskiego.

­

info i fot. SP nr 1