Budowa domu szkieletowego

Dlaczego dom szkieletowy jest lepszym rozwiązaniem niż dom murowany? Dowiedz się jak wygląda budowa domu szkieletowego krok po kroku, jakie są jego zalety, a także jak długo trwa budowa domu szkieletowego.

Reklamy

Budowa domu kanadyjskiego krok po kroku

Budowa domu szkieletowego to proces, który polega na postawieniu konstrukcji szkieletowej budynku z materiału takiego jak drewno. W tego typu domach ściany nie są nośne, ale pełnią rolę tylko zewnętrznej okładziny. Konstrukcja szkieletowa jest uzupełniona ociepleniem i innymi elementami, takimi jak okna, drzwi i elewacja.

Budowa domu kanadyjskiego, podobnie jak budowa domów szkieletowych opartych o inne materiały niż drewno, jest procesem składającym się z następujących etapów:

  1. Na początek należy przygotować teren pod budowę, a następnie opracować projekt budynku, uwzględniając jego wielkość, kształt oraz usytuowanie.
  2. Następnym krokiem jest wykonanie fundamentów pod budynkiem. W przypadku domów kanadyjskich często stosuje się fundamenty żelbetowe lub betonowe.
  3. Kiedy fundamenty będą już gotowe, należy zamontować konstrukcję domu szkieletowego, czyli ramy nośne budynku, ściany zewnętrzne oraz konstrukcje dachu domu. Należy również zamontować okna, drzwi i inne elementy zabudowy.
  4. Dom szkieletowy jest już prawie gotowy. Teraz należy przystąpić do wykańczania wnętrza budynku, takiego jak instalacje elektryczne, wodno-kanalizacyjne i grzewcze oraz wykończenie ścian, podłóg i sufitów.

Powyższe kroki są ogólnymi oraz uproszczonymi etapami budowy domu kanadyjskiego i mogą różnić się w zależności od konkretnego projektu i warunków budowy.

Ile trwa budowa domu szkieletowego?

Jak szybko przebiega budowa domu szkieletowego? Czas budowy domu szkieletowego zależy od kilku czynników, takich jak wielkość budynku, stopień zaawansowania projektu, czy warunki atmosferyczne. W przypadku gotowych projektów i sprawnie działającej ekipy budowlanej, budowa takiego domu może trwać mniej więcej 2-3 miesiące.

Ogólnie rzecz biorąc, budowa domu szkieletowego jest dużo szybsza niż budowa murowanego, ponieważ konstrukcja szkieletowa jest lżejsza i łatwiejsza w montażu. Poza tym, w przypadku domów szkieletowych, często stosuje się gotowe elementy, co także skraca czas budowy.

Domy drewniane szkieletowe opinie

Budowa domu szkieletowego ma wiele zalet, takich jak szybki czas realizacji, niższe koszty budowy, dobra izolacyjność cieplna i akustyczna oraz możliwość dowolnego zagospodarowania przestrzeni wewnątrz budynku. Domy szkieletowe cieszą się coraz większą popularnością.

DrewHouse – Producent kanadyjskich domów szkieletowych

Adres firmy:
Wesoła 43, 34-300 Żywiec

Telefon:
+48 570 007 200

Strona WWW:
http://drewhouse.eu/


tekst i fot. mat. partnera