23 września 2023

Jakie buty do padla najlepsze?

Reklamy

Rosnąca popularność padla pozwala na znacznie lepszą dostępność sprzętu przeznaczonego do jego uprawiania. Nie inaczej jest jeśli chodzi o buty do padla. Przez ostatnie lata należało się przyzwyczaić do używania do gry butów tenisowych, co niestety przekładało się na kontuzje. Nic w tym dziwnego, wszak nawierzchnia na kortach do padla jest dość charakterystyczna, odmienna niż trawa na kotach tenisowych. Dzięki wprowadzeniu do ofert sklepów butów do padla możemy wybrać produkt znacznie bardziej bezpieczny. Buty do padla należy dobrać pod kątem nawierzchni, na jakiej będziemy grać oraz pod kątem naszego poziomu. Grając rekreacyjnie nie musimy korzystać z obuwia przeznaczonego dla profesjonalistów.

Buty do padla – jaka podeszwa?

Podeszwy butów do padla różnią się nieznacznie od siebie, najczęściej podzielono je na 3 lub więcej stref o różnej gęstości gumy. Dzięki temu na korcie odpowiednie warstwy albo pozwalają na szybsze zatrzymanie, albo wypuszczenie do zagrania. Buty do padla są wykonane z tworzyw sztucznych, podeszwa jest gumowa/kauczukowa. Z wyglądu przypomina niektóre modele butów do tenisa ziemnego lub buty indoorowe, jest to dobre skojarzenie, bo podeszwy często łączą cechy tych dwóch typów obuwia. Różnią się jednak od jednych i drugich, pozwalając na swobodne poruszanie się po padlowej klatce.

Reklamy

Na jakie marki zwrócić uwagę kiedy chcę znaleźć buty do padla?

Liderem na rynku jest ASICS, japoński potentat wykorzystał swoje doświadczenie z tenisa ziemnego oraz sportów indoorowych, jak np. squash i stworzył produkty przeznaczone dla miłośników najnowszego sportu rakietowego. Tak więc mamy jedną, dalej oczywiście marki znane z tenisa ziemnego, które podobnie jak ASICS skorzystały z przewagi jakie dała im produkcja butów do innych sportów. I tak mamy: Babolat, Head, Mizuno oraz buty do padla marek kojarzonych głównie ze sportem – Drop Shot, Siux, Vibor-A, etc.

Czy buty do padla są ważne?

Zdecydowanie tak. Tylko dzięki odpowiedniej przyczepności będziemy w stanie znaleźć się we właściwym fragmencie kortu i zareagować na czas. Komfort, jaki dają nam buty do padla nie może być porównany z żadnymi innymi butami zaadaptowanymi do tego sportu.

Reklamy

tekst i fot. mat. partnera