Caritas Dzień Babci i Dziadka

Hrubieszowski Dzień Babci i Dziadka – spotkanie międzypokoleniowe, odbyło się 1 lutego, w Hrubieszowskim Domu Kultury.

Reklamy

 

Główni organizatorzy akcji to: Hrubieszowski Dom Kultury, Miejskie Przedszkole nr 3, Zespół Szkół nr 1, Zespół Caritas przy Parafii św. Mikołaja.

 

Ogród miłości wyrasta

w sercu babci i dziadka.

 

Tradycja mówi, że dziadek i babcia – w tej kolejności właśnie, to są korzenie rodzinne.

Babcia zwłaszcza, to serce na dłoni, to czas, poświęcenie, uwaga, serdeczność dla dzieci niezwykle istotne, żeby potrafiły budować wiarę w siebie i pozytywną postawę wobec życia. Dziadek, to nie tylko opiekun, to także bardzo bliski członek rodziny.

Bycie razem jest niezwykle potrzebne i wnukom i dziadkom. Ich rola powinna być pełniona z radością, miłością i w mądry sposób. To oni kształtują poczucie trwałości rodziny, obdarzają wnuki zainteresowaniem i akceptacją. Uczucie, którym na ogół dziadkowie darzą swoje wnuki można określić mianem „późnej miłości”. Deklarują miłość równie silną, jak do własnych dzieci, ale kochają je „trochę inaczej”.

Miłość dziadków do dziecka jest najczęściej dojrzała, świadoma. Wnuki w niebywały sposób rozpoznają prawdziwą milość. Po prostu ją czują swymi małymi – wielkimi, autentycznymi sercami. Oni doskonale wyczuwają to, że dziadkowie są im oddani, cierpliwi, że potrafią słuchać. Dziadkowie i wnukowie wzajemnie się potrzebują. To oni tworzą dla wnuków emocjonalną świątynię, z dala od codziennego świata, w której wspólne przebywanie daje poczucie miłości i bezpieczeństwa.

Trudno wyliczyć dobro, którego dzięki ich obecności, przeogromnej miłości w naszym życiu doświadczyliśmy.

Niech każdy dzień stanie się okazją do wdzięczności, uśmiechu, dobrego słowa.

Dziadkowie! Miejcie odwagę nauczyć nas, że łatwiej budować mosty, niż wznosić mury. Mamy potrzebę się tego uczyć.

 

Wolontariusze Caritas

 

 


 

Zobacz też:

WIADOMOŚCI – Hrubieszowski Dzień Babci i Dziadka

POWIAT – Dzień Babci, Dziadka i Seniora w Mirczu