Charytatywny mecz piłki nożnej „Hrubieszów dla Szymona” spełnił cel! – ZDJĘCIA, WIDEO

W Hrubieszowie przy padającym deszczu w niedzielę 29.08.2021 r. odbył się przy licznej widowni w trakcie festynu Charytatywny Mecz Piłki Nożnej „Hrubieszów dla Szymona”. Do rywalizacji przystąpili dawni wychowankowie Unii Hrubieszów z reprezentacją TVP zasiloną reprezentantami Polski: Sebastianem Mila, Marcinem Żewłakowem i Jakubem Wawrzyniakiem, pod kierownictwem spikera TVP Sport Rafała Patyry. Wynik 6:3 dla gości. Do puszek na stadionie wrzucono ponad 43 tys.

Reklamy

W drużynie Unii wystąpili:

Andrzej Giz, Tomasz Wikło, Wiesław Nazar, Andrzej Kwaśniewski, Andrzej Kowalczuk, Krystian Okoniewski, Marcin Szwiec, Andrzej Sienkiewicz, Marcin Lebiedowicz, Janusz Rybak, Mirosław, Janusz i Dawid (reprezentant Polski) Nowakowie, Jan Skierski, Sławomir Kotko, Szymon Welter, Paweł Kucy, Marek Zwoliński, Daniel Maciejewski, Mariusz Bednarz, Piotr Wierzbicki, Maciej Bronicki, Maciej Więch (syn Szymona), Przemysław Kasztelan, Artur, Michał i Marcin Wojdat (synowie Artura), Paweł Łagowiec, Jacek Kondej, Marek Pietrusiewicz, Kazimierz Bala.

Trenerzy: Marian Cisło, Andrzej Jaworski i Waldemar Kogut.

Sędziowie: Jarosław Jasina, Konrad Łukiewicz i Tomasz Lenard.

Dochód z meczu i całej akcji przeznaczony zostanie w całości na leczenie, rehabilitację i zakup protezy dla byłego piłkarza Unii Hrubieszów Szymona Więcha z Hrubieszowa, który w latach 1987- 1994 grał na pozycji lewego obrońcy. Szymon choruje na cukrzycę typu 1, w końcu, aby ratować życie, konieczna była amputacja lewej nogi.

Honorowy patronat nad imprezą objęli: Burmistrz Miasta Hrubieszów – Marta Majewska, lubiehrubie, Tygodnik Zamojski i inne media. Organizatorami byli: Miasto Hrubieszów, Hrubieszowski Ośrodek Sporu i Rekreacji z dyrektorem Markiem Watrasem i menagerem sportu Arturem Kernem na czele oraz Komitet Społeczny dla Szymona z Hrubieszowa.

Pomysłodawcą zorganizowania akcji, pokazu pięściarskiego i meczu, był kolega Szymona z boiska – były bramkarz Unii Hrubieszów – Artur Wojdat.

Były liczne licytacje przekazanych przedmiotów (m.in. koszulka Roberta Lewandowskiego za 2700 zł a Artura Boruca i Motoru Lublin po 2000 zł), książek m.in. o Kazimierzu Górskim autorstwa syna Dariusza czy Irenie Szewińskiej red. Macieja Petruczenki z Przeglądu Sportowego, gadżetów, koszulek od znanych osób, klubów sportowych, lotu samolotem, biżuterii, wyrobów kulinarnych, itd. Podczas festynu wolontariusze zbierali pieniądze do puszek.

Wielką atrakcją był występ pięściarzy Concordii Knurów z olimpijczykiem z Tokio 2020 Damianem Durkaczem oraz Oliwierem Zamojskim, Oskarem Safaryanem, ich trenera Ireneusza Przywara oraz prezesa rodem z Hrubieszowa – Mieczysława Gołąba.

Wysłuchano ciekawej części artystycznej, w której wystąpili m.in. Zespól Pieśni i Tańca Ziemi Hrubieszowskiej, Sok Wiolinowy, Josep The Freakiest, Łukasz Leń oraz Paweł Muzyka. Korzystano również z licznych stoisk z ciastem i napojami, a środki z ich sprzedaży zasiliły również konto Szymona.

W trakcie wydarzenia można było skorzystać ze stoiska z ciastem i kawą przygotowanego przez Hrubieszowską Radę Kobiet i inne panie  m.in. p. Burmistrz M. Majewską czy red. A. Dąbrowską oraz zakupić te smakołyki na wynos (ja też to zrobiłem!).

W trakcie festynu trwały animacje dla dzieci i młodzieży, prowadzone przez pracowników Hrubieszowskiego Domu Kultury. Można się było również zaszczepić w mobilnym punkcie szczepień, zorganizowanym przez OSP Hrubieszów.

Spikerem zawodów i licytacji byli: hrubieszowianka Anna Dąbrowska z TVP Lublin i Danuta Muzyczka z Werbkowic oraz Rafał Patyra z TVP Sport.

W trakcie festynu obejrzeliśmy wystawy przygotowane przez:

– 4 Skrzydło Lotnictwa Szkolnego z Dęblina

– Dariusza Górskiego (będzie można nabyć książki i plakaty związane z okresem działalności trenerskiej jego ojca) i inne.

***

Nadal można przekazywać pieniądze na konto Szymona:

Stowarzyszenie „Bezpieczny Powiat Hrubieszowski” KRS 0000045770

Wpłaty na konto 40 2030 0045 1110 0000 0216 8790

z dopiskiem „ Hrubieszów Dla Szymona”

***

Wypowiedzi:

– Co roku miasto Hrubieszów organizuje dla swojego mieszkańca, który potrzebuje pomocy, festyn charytatywny, któremu towarzyszy mnóstwo atrakcji, aukcji, koncertów i zbiórek. W tym roku dochód w całości przeznaczony jest dla Pana Szymona. Takie przedsięwzięcia integrują mieszkańców i spajają całą społeczność, która angażuje się jak tylko może, aby osiągnąć jak największą kwotę dla potrzebującego. Wszystkim zaangażowanym dziękuję z całego serca – podsumowała akcję Burmistrz Miasta Marta Majewska.

– Inicjatywa jest wielkim darem serca. Spełniamy marzenia i pomagamy Szymonowi. Razem mamy wielką moc – stwierdził trener Unii Waldemar Kogut

– Przyjechaliśmy z niezłą paczką, bo oczywiście chcieliśmy wygrać, ale najważniejszy cel to pozyskać jak najwyższe środki dla Szymona – powiedział reprezentant Polski Sebastian Mila

– Jestem na bardzo wielu imprezach, jakie odbywają się na naszym stadionie, w tym piłkarskich, ale ta impreza była szczególna, ponieważ Szymka znam od Szkoły Podstawowej nr 2 w Hrubieszowie i bardzo przeżywam to, że życie zgotowało mu taki los. Również dołączyłam się do akcji razem z rodziną i życzę Szymkowi, pomimo wielu trudności, wielu okazji do radości i wiem, że Go stać NA TO – powiedziała nam emerytowana nauczycielka wf z sukcesami z SP nr 2 w Hrubieszowie, onegdaj mistrzyni województwa lubelskiego w biegu na 100 m przez płotki w barwach Unii Hrubieszów – Krystyna Rozkal z d. Kitlińska.

­

Opracował – Marek Ambroży Kitliński

Foto – LubieHrubie


Zobacz też – ZDJĘCIA, WIDEO:

Hrubieszów dla Szymona! – ZDJĘCIA, WIDEO

Hrubieszów dla Szymona! – ZDJĘCIA, WIDEO


LubieHrubie na Instagramie