Chodnik przy Zielonym Mostku

Pracownicy Miejskich Służb Drogowych przez ostatnie dwa dni ułożyli w miejscu wydeptanej ścieżki nowy chodnik łączący ul. Piłsudskiego z tzw. Zielonym Mostkiem i dalej ulicą Kruczą.

Reklamy

Nie było by w tym niczego dziwnego – wszak w innych częściach miasta powstają, czy też są remontowane, o wiele dłuższe partie trotuarów – o ile jednak pamiętam, jeszcze pół roku temu, na interpelację jednego z radnych związaną z tą sprawą, Urząd Miasta odpowiedział, że remont chodnika w tym miejscu mija się z celem ponieważ działka, na której leży przeznaczona jest przez Miasto do sprzedaży.

Fakt – nowy trotuar jest nieco przesunięty w stosunku do starego i zapewne nie leży na owej działce – cieszy jednak fakt, że dostrzeżono taką właśnie możliwość.

Tym bardziej, że ze skrótu tego korzysta wiele osób, a przejechanie tamtędy na przykład dziecinnym wózkiem graniczyło z cudem.

Pozostaje jednak kilkumetrowy odcinek po drugiej stronie mostka, którego stan również pozostawia wiele do życzenia. Miejmy nadzieję, że i on jest wpisany w plan tej modernizacji.

zobacz zdjęcia >>