Choinka Noworoczna w Jednostce Wojskowej

HrubieszówHrubieszów

Reklamy

Dnia 23.01.2010 r. na terenie Jednostki Wojskowej 4055 w Hrubieszowie odbyła się choinka noworoczna dla dzieci kadry i pracowników wojska oraz dzieciaków współpracujących z KG.

***

Zabawę karnawałową pod hasłem „Bal u Królewny Śnieżki”, dzięki wielkiemu wsparciu Dowódcy 2 pr Pana płk dypl. Sławomira Dudczaka, zorganizowali pracownicy Klubu Garnizonowego w Hrubieszowie.

Bal Karnawałowy, jak sama nazwa mówi, rozpoczął się podniosłym obwieszczeniem, odczytanym przez Kierownika Biblioteki Klubu Garnizonowego, Panią Edytę Biszczat, występującą na Balu w roli Krasnala Bibliofila.

Po wprowadzeniu wszystkich zebranych Gości w Zaczarowany Bajek Świat, Kierownik Klubu Garnizonowego, Pani Anna Jasińska, przebrana za Śnieżynkę, powitała uczestników zabawy, przybliżając dzieciom historię i tradycję karnawałowych szaleństw, urządzanych przez naszych przodków.

Na wstępie do wspólnej zabawy zaprosił Zespół taneczny „Wojskowe Iskierki” z Klubu Garnizonowego, prezentując ciekawy układ „Figlarne kocurki”.

Piękne, barwne i twórcze kreacje naszych pociech zostały po raz pierwszy zaprezentowane na parkiecie podczas wspólnego tańca integracyjnego.

Hulanki i swawole najmłodszych uczestników Balu, poruszających się w rytmach muzyki dance, miksowanej przez DJ Artura, ujawniły się w następujących zabawach: Taniec z czapką Mikołaja, Taniec z Gwiązdami, Tańczące polecenia z kapelusza, Taniec Kotylionowy.

Ale nie tylko nóżki na Balu w Jednostce musiały pracować. Także i główka, a zadbała o to Pani Kierownik Biblioteki, zapraszając dzieci do odgadywania bajkowych zagadek, umiejscowionych w magiczny sposób na karnawałowym drzewku literackim. Ponadto dzieci łączyły rekwizyty z konkretnymi postaciami z bajek, baśni czy też legend. Uczestnicy zabawy mogli powalczyć o tytuł Znawcy Bajek.

Po jakże pasjonujących zmaganiach tytuł Znawcy Bajek otrzymał Łukasz Zieliński. Wyróżnione zostały również dziewczynki: Monika Kozłowska i Oliwka Wiśniewska.

W rytmach muzyki rozrywkowej bardzo ciężko pracowała komisja, której zadaniem było wyłonienie Króla i Królowej Balu, biorąc pod uwagę najbardziej trafne i ciekawe przebranie, odzwierciedlające kreację wybranej bajkowej postaci oraz osobowość samego dziecka.

Tytuł Królowej Balu zdobyła Martynka Wieczorek, Królem został Jaś Staniak.

Przez cały czas trwania Balu wszyscy uczestników z wielkim przejęciem czekali na moment spotkania ze Świętym Mikołajem. Zaszczytny Gość został zaproszony przez dzieci i wprowadzony na salę przez dwie Śnieżki, które jego drogę oraz postać rozświetliły dużymi sztucznymi ogniami. Po chwili każde dziecko otrzymało jakże upragniony upominek.

Przy dźwiękach relaksującej muzyki zabawa karnawałowa powoli dobiegała końca
Kierownik Klubu Garnizonowego podziękowała wszystkim uczestnikom Balu, rodzicom, współorganizatorom, dzięki którym w/w przedsięwzięcie mogło się odbyć.

Mamy nadzieję, iż zwyczaj karnawałowych dziecięcych zabaw w JW. 4055 będzie kontynuowany w przyszłym roku, a doświadczenie niebywałej przyjemności wcielania się w różne bajkowe postacie, będzie udziałem dzieci ze Środowiska Garnizonu.

***

Tekst i foto:
Klub Garnizonowy w Hrubieszowie

_________________________________________________

zobacz zdjęcia »

_________________________________________________

Hrubieszow LubieHrubie 2010