Ciąg dalszy sprawy oświetlenia miasta

Kolejne pismo z dnia 4.08.2012 w sprawie ograniczenia oświetlenia ulic skierowane prze Społeczny Komitet Mieszkańców do Burmistrza Miasta Hrubieszowa.

Reklamy

Z bardzo krótkiego wyjasnienia Burmistrza Miasta Pana Tadeusza Garaja praktycznie wynika, że mieszka w Zamościu i panuje tam całkowita ciemność!

Chyba chodzi tu o wygaszanie oświetlenia wyłącznie na osiedlach spółdzielczych czy wspólnot mieszkaniowych, gdzie decyzję taką podejmują ich mieszkańcy. Istotne jest również, o której godzinie wyłącza się tam latarnie.

Z wypowiedzi Pana Burmistrza w dalszym ciągu nie wynika jakie oszczędności (w cyfrach!) wynikły z wyciemnienia ulic! Dowiadujemy się jedynie, że duuuże! Ponadto stwierdzenie faktu, iż dołączono do oświetlenia dodatkowe osiedle z ulicą Różaną na czele, przez co wzrosly koszty energii, to po prostu mydlenie oczu, gdyż jak wiadomo, wraz z oddaniem do użytkowania osiedla domków jednorodzinnych, wzrosły znacznie podatki od tychże nieruchomości.

Reasumując, Pan Burmistrz jest mieszkańcem miasta Zamość i wszelkie konsultacje ze społeczeństwem hrubieszowskim po prostu są mu niepotrzebne. Skoro jednak Pan Burmistrz uważa, że sytuacja budżetu miasta jest tak dramatyczna i trzeba zacisnąć pasa, to proponuję, by zaczął od własnej osoby. Tyczy się to również Z-cy i sekretarza.

Ponadto, tym bardziej zastanawiający jest fakt tak dużego dofinansowania drużyny piłki nożnej, którą praktycznie fascynuje się nieliczna garstka kibiców. Ciekawi fakt, ile pieniędzy składkowych wpływa od ich członków na kopanie piłki?

Wracając do oświetlenia ulic… proponuję wyłączyć latarnie świecące przy innych ulicach, np. Targowej (dziwnym zbiegiem okoliczności oświetlającej całaą noc dokładnie sklep brata Pana Tadeusza Garaja). Wyłączmy zatem wszyskie latarnie, jakie znajdują się w Hrubieszowie w myśl sprawiedliwej zasady marksistowsko-leninowskiej – wszystkim po równo!

W załączeniu pismo Komitetu Społecznego Mieszkańców z dnia 4.08.2012 do Burmistrza i wiadomości Przewodniczącego Rady Miasta w tej sprawie, na które dotychczas nie ma odpowiedzi oraz wcześniejsza petycja.