Ciebie też stać na pomoc

Już po raz kolejny młodzież z Zespołu Szkół nr 1 zebrała i przekazała dary Hrubieszowskiemu Centrum Przeciwdziałania Patologiom Społecznym „Kres”.

Reklamy

Uczniowie klasy I L „c” (profil socjalny) zebrali trwałe produkty żywnościowe, ubrania i zabawki.

Za dary wdzięczni są podopieczni p. Ryszarda Karpińskiego, który już od kilku lat pomaga ludziom bezdomnym, najuboższym oraz matkom samotnie wychowującym dzieci, które znalazły tu schronienie przed mężami – alkoholikami, ludziom starszym i osobom, które opuszczają zakłady karne i wszystkim potrzebującym pomocy.

Reklamy

Wydawać by się mogło, że problem bezdomności jest obcy temu regionowi. Rzeczywistość pokazuje co innego. „Kres” pomaga w wyjściu z bezdomności. Warunek jest jeden. Na terenie ośrodka obowiązuje całkowity zakaz spożywania alkoholu.

Mieszkańcy mają na potrzeby własne hektar pola. Hodują również kury i kaczki. Sami też starają się wykonywać prace remontowo – budowlane na terenie ośrodka.

Nietypowy jest również prezes ośrodka – p. Ryszard Karpiński. Częściej niż w garniturze spotkamy go w ubraniu roboczym, do tego zmusza p. Ryszarda sytuacja materialna ośrodka. Liczy się każdy grosz. Część osób otrzymuje z opieki społecznej niewielką pomoc finansową, pomaga też samorząd. Czasem pojawiają się indywidualni darczyńcy.

Marzeniem p. R. Karpińskiego jest zaadaptowanie hali na budynek mieszkalny dla kolejnych 50-ciu osób. O tym, że p. Karpiński jest dobrym gospodarzem przekona się każdy, kto odwiedzi to miejsce. Jednak potrzeby placówki są duże…

Pomóc można na wiele sposobów. Kres jest organizacją pożytku publicznego, a zatem można przekazać mu 1% swojego podatku. Można też, jak klasa I L „c” zebrać żywność i odzież.

Zachęcamy inne klasy i wychowawców do włączenia się w akcję pomocy. To niezapomniana lekcja pokory i życia. Kresowi przyda się dosłownie wszystko! W imieniu mieszkańców „Kresu” dziękuję młodzieży za spontaniczną pomoc.

Brawo „socjalni”! Dotrzymujecie słowa!
Pamiętajcie, że dobro zawsze wraca…

Zainteresowanym pomocą „Kresowi” podaję niezbędne informacje:

Hrubieszowskie Centrum Przeciwdziałania Patologiom Społecznym „Kres”
Hrubieszów, ul. Nowa 69
Tel. /fax. (84) 696 44 67, kom. 0 603 114 067

Opr.: Daniel Buchowiecki

zobacz zdjęcia >>