Ciekawe miejsca dla dzieci w Lublinie

Lublin to malownicze miasto, które oferuje wiele interesujących atrakcji dla młodszych i starszych. Gdy szukasz czegoś ciekawego dla dzieci, zapraszamy do zapoznania się z naszymi propozycjami!

Reklamy

 

W Lublinie możemy zobaczyć architekturę różnych epok – centrum miasta jest pełne wyjątkowych zabytków, które przyciągają zainteresowanych z całego kraju oraz spoza jego granic. Do wyboru mamy też wiele wydarzeń kulturalnych, piękne parki, gdzie można wypoczywać na łonie natury, a także rozrywki skierowane szczególnie do najmłodszych.

 

Zabytki w Lublinie

Spacer po zabytkowym Lublinie może być atrakcją samą w sobie. Najwięcej historycznej zabudowy znajdziemy na terenie Starego Miasta oraz Śródmieścia. Na uwagę zasługują między innymi Brama Krakowska, zamek lubelski, donżon pochodzący z XIII wieku czy kaplica św. Trójcy. Na uwagę zasługuje też ciekawa trasa Lubelskie Podziemia.

 

Wydarzenia kulturalne

Lublin jest też miastem wielu imprez kulturalnych. Na uwagę zasługują między innymi takie jak Carnaval Sztukmistrzów, Noc Kultury, Jarmark Jagielloński, Europejski Festiwal Smaku, aby wspomnieć o niektórych z nich. Nie możemy zapominać też o spektaklach w teatrach i koncertach, które skierowane są też do najmłodszej widowni.

 

Rozrywki dla aktywnych

Gdy pogoda dopisuje, ale również wtedy, gdy jest zimno i pada deszcz, w Lublinie można spędzić czas aktywnie. Zapraszają między innymi Zalew Zemborzycki, przy którym dostępne są różne ośrodki turystyczne, Ogród Botaniczny UMCS z wieloma interesującymi okazami, a także możemy wybrać się do jednego z wielu centrów rozrywki, gdzie dla najmłodszych czekają tory przeszkód, zjeżdżalnie, labirynty i inne atrakcje.

 

Coś pysznego na koniec

Nie możemy też zapominać o czymś pysznym dla dziecka, aby zregenerować siły – wyśmienite ciastko, a może w obiad? Jeśli chodzi o takie miejsce dla dzieci Lublin też ma wiele interesujących propozycji. Liczne restauracje i kawiarnie są przygotowane także dla najmłodszych gości – na miejscu można skorzystać nie tylko z menu dziecięcego, ale też dostępne są kąciki zabaw, krzesełka dziecięce, przewijaki.

 


fot. mat. sponsora