Ciekawe sposoby na aranżację biura

Chcesz lepiej zaaranżować swoje biuro? Mamy kilka propozycji, dzięki którym Twoje miejsce pracy będzie wyglądać jeszcze lepiej! Poznaj je wszystkie i odmień przestrzeń, w której pracujesz.

Reklamy

Zadbaj o więcej wolnej przestrzeni

Jeżeli masz na to wpływ, spróbuj zaaranżować przestrzeń tak, aby pomiędzy poszczególnymi stanowiskami pracy było jak najwięcej wolnego miejsca – dzięki temu pracownicy nie będą sobie wzajemnie przeszkadzać, a dodatkowo, nikt nie będzie czuł się przytłoczony obecnością drugiej osoby.

Zainstaluj panele wyciszające na biurkach

Aby prowadzić spokojnie rozmowy telefonicznie, zwłaszcza gdy w jednym pomieszczeniu pracuje wielu pracowników, warto zainstalować panele wyciszające na ich biurkach. Takie rozwiązanie sprawi, że trudniej będzie usłyszeć, o czym rozmawiają przez telefon ich współpracownicy.

Niech każda rzecz ma swoje miejsce

Każdy przedmiot w Twoim biurze powinien mieć z góry ustalone miejsce, na które należy je odkładać – w ten sposób Ty i Twój zespół unikniecie niepotrzebnego bałaganu i chaosu, które mogłyby się przez to wkraść. Warto więc ustalić ze współpracownikami konkretne zasady, np.:

  • artykuły spożywcze – kawa, herbata czarna i słodycze przechowywane są w kuchni, w jednej konkretnej szafce;
  • artykuły potrzebne do pracy, np. rolki faksowe i kasowe, mają wyznaczone swoje miejsce w szafie przy drukarce;
  • przedłużacz czy ładowarki do telefonów służbowych należy schować do jednego, wspólnego pudełka;
  • długopisy, zakreślacze, papier biały czy papier kolorowy i inne materiały piśmiennicze mogą zajmować tylko część biura, by nie robić niepotrzebnego bałaganu.

Pamiętaj o ciekawych dodatkach

Twoje miejsce pracy nie musi być nudne –można je ozdobić po niskich kosztach, np. zawieszając na ścianach plakaty czy ramki ścienne. Ciekawe artykuły tego rodzaju znajdziesz w sklepie z artykułami do biura Ofix.pl.

Co można powiesić na ścianie? Oto kilka propozycji:

  • naścienny system prezentacyjny  w swoim asortymencie, sklep pl ma do dyspozycji ramę, która nie tylko wspaniale dekoruje powierzchnię ściany, ale również daje możliwość prezentacji dużej ilości informacji, na co pozwala szeregowe łączenie elementów;
  • ramka magnetyczna  jeżeli na Twojej ścianie w pracy zawieszona jest tablica magnetyczna, można umieścić na niej magnetyczną ramkę, wewnątrz której umieścisz konkretny dokument. Taka ramka chroni też przed zabrudzeniem, wilgocią czy kurzem;
  • rama ścienna  sprawdzi się zarówno na zewnątrz, jak i wewnątrz budynku. Stanowi dobrą alternatywę dla ciężkich, szklanych ram, ponieważ o wiele łatwiej jest otworzyć taki panel. Można umieścić w niej ogłoszenia, plakaty informacyjne i cokolwiek tylko chcesz. Jest ponadto odporna na działanie czynników atmosferycznych.

Wprowadź zieleń do biura

Kolor zielony uspokaja, dlatego warto go wprowadzić do swojego miejsca pracy. Wykorzystaj w tym celu rośliny, ale także kolorowe dodatki takie jak teczki, długopisy czy zakreślacze.

Ciekawe artykuły biurowe w kolorze zielonym i nie tylko, znajdziesz w sklepie Ofix.pl.

­

(tekst i fot. mat. partnera)