Ciekawe układy z ram drewnianych na ścianę

Wystrój wnętrza to nie tylko układ mebli czy kolory ścian. To także rozmaite dodatki i dekoracje, które sprawiają, że pomieszczenie staje się przyjazne i estetyczne. Wśród tego rodzaju dekoracji ważne są elementy personalizowane, które nadają wnętrzu duszy. Są to między innymi ramki z naszymi zdjęciami.

Reklamy

Multiramki – estetyczna kompozycja na naszej ścianie

Najprostszym sposobem na udekorowanie ściany z pomocą naszych prywatnych fotografii jest multiramka. Dzięki niej nie musimy wysilać się i tworzyć własnych kompozycji z pojedynczych ramek. Kupujemy gotowy produkt, dzięki któremu tworzymy prostą w instalacji, gotową aranżację. Jedyny nasz problem to wybranie odpowiednich zdjęć i umieszczenie ich wewnątrz ramki. Multiramka pozwala również ograniczyć ilość gwoździ wbijanych w ścianę, w razie gdybyśmy chcieli za jakiś czas zmienić istniejącą kompozycję. Opiera się ona na jednym lub dwóch gwoździach, dzięki czemu unikamy nadmiaru dziur podczas tworzenia prywatnej, ściennej galerii.

Multiramki charakteryzują się jednolitym, estetycznym stylem – wiele ramek łączy się w jedną, spójną konstrukcję. Dzięki temu nie musimy obawiać się, że nie wpasują się one w wystrój wnętrza. Możemy swobodnie wybrać multiramkę, która dzięki spójnej kompozycji, odpowiedniemu rozmiarowi i stylistyce doskonale wpisze się w nasze potrzeby, podkreślając duszę każdego wnętrza. To proste i estetyczne rozwiązanie nie bez powodu cieszy się taką popularnością w ostatnich latach.

Pojedyncze ramki – indywidualny projekt z możliwością rozwoju

Inną opcją na przygotowanie domowej galerii jest stworzenie własnej kompozycji z pojedynczych ramek. Wymaga to jednak od nas dużo więcej zaangażowania – zarówno z powodu ilości wbijanych gwoździ, jak i ze względu na kreatywne rozmieszczenie wszystkich ramek w taki sposób, by tworzyły one spójną całość. Choć może wydawać się to banalnie proste, w rzeczywistości ciężko jest uzyskać satysfakcjonujący efekt, unikając zbyt dużego natłoku zdjęć lub tworzenia zbyt dużych przerw między nimi. Gdy pozycja każdej ramki jest zależna od naszej decyzji, łatwo jest popełnić błąd, który zepsuje kompozycję.

Tego typu prywatna galeria z pojedynczych ramek ma jednak swoje zalety. Projekt jest perfekcyjnie dopasowany do naszych potrzeb. Co więcej, w każdej chwili możemy rozszerzyć go o kolejne ramki, zmieniając układ i wpływając na wygląd całego wnętrza. Ostatecznie całość kompozycji zależy wyłącznie od naszego pomysłu, dzięki czemu możemy spersonalizować projekt wedle naszych pomysłów.

(tekst i fot. mat. partnera)