Co daje rejestracja firmy w Anglii?

Polacy chcąc uciec przed wysokimi podatkami, ZUS-em oraz jedną z najniższych kwot wolnych od podatku w Europie szukają innych miejsc, w których mogą pracować i założyć działalność. Jednym z krajów, gdzie bez żadnych przeszkód można prowadzić firmę mieszkając na stałe w Polsce jest Wielka Brytania. Już dzisiaj sprawdź jakie korzyści płyną z założenia spółki Limited na Wyspach i ciesz się niskimi podatkami i składkami na ubezpieczenia!

Reklamy

 

Firma w Anglii – czy to się opłaca?

Aktualne przepisy nie są sprzyjające dla przedsiębiorców prowadzących działalność na terenie Polski. Coraz wyższe składki, a równocześnie coraz niższa kwota wolna od podatku dla najlepiej zarabiających sprawiają, że Polacy przenoszą swoje biznesy do innych państw, gwarantujących opłaty adekwatne do zarobków. W Anglii nie zdarzają się sytuacje, że osoby nie zarabiające zobowiązane są do opłacania nieadekwatnie wysokich danin, które niejednokrotnie sprawiają, że zmuszeni są zawiesić działalność, a nawet ją zlikwidować.

Jaką formę działalności w Wielkiej Brytanii wybrać?

W Anglii, podobnie jak w Polsce dostępnych jest kilka form prowadzenia działalności. Najpopularniejsza wśród cudzoziemców jest spółka Limited, zwana również spółką LTD. Wynika to z faktu, że aby zarejestrować taką spółkę, nie trzeba być rezydentem, co więcej możliwe jest jej założenie z dowolnego państwa, bez wychodzenia z domu!

Założenie i prowadzenie spółki LTD jest proste, a dzięki wyspecjalizowanym firmom, takim jak Tax Angels możesz zapomnieć o formalnościach, księgowości i skupić się na swoim biznesie.

Tax Angels – poznaj naszą ofertę!

Aby zarejestrować spółkę LTD wystarczy jedna osoba, co oznacza że nie musisz mieć wspólnika. Jeżeli wolisz prowadzić firmę samodzielnie, podejmować decyzje biznesowe bez konsultacji oraz czerpać zyski bez dzielenia się z innymi to taka forma działalności będzie dla Ciebie najlepsza. Jako jednoosobowy właściciel spółki Limited pełnisz równocześnie rolę Dyrektora i Udziałowca. Trzecią osobą w zarządzie spółki LTD jest Sekretarz, jednak jest to stanowisko obligatoryjne, funkcji tej nie może pełnić osoba będąca Dyrektorem i Udziałowcem w spółce.

Co więcej, właściciel spółki Limited ponosi odpowiedzialność tylko do wysokości wniesionego wkładu. Minimalny kapitał nie został natomiast określony, dlatego każda osoba rejestrująca spółkę może samodzielnie zdecydować jaki wkład wniesie, biorąc pod uwagę swoje możliwości finansowe.

Jakie opłaty czekają właściciela spółki LTD?

Firma w Anglii to przede wszystkim znacznie wyższa niż w Polsce kwota wolna od podatku, wynosząca 11 850 funtów rocznie. Dopiero po jej przekroczeniu właściciel spółki Limited zobowiązany jest do opłacania jakichkolwiek podatków. Osoby osiągające dochody w granicach 504 – 702 funtów miesięcznie nie płacą również składek na ubezpieczenie społeczne. Brytyjskie przepisy skonstruowane są w ten sposób, aby zarówno przedsiębiorcy jak i osoby zatrudnione nie musiały ponosić obciążeń podatkowych i ubezpieczeniowych jeżeli ich pensja nie pozwala na utrzymanie. Dodatkowo to co odróżnia angielskie regulacje prawne od polskich to przejrzystość. W Polsce wiele kwestii jest niejasna, a interpretacje podatkowe bywają skrajnie różne. Często przedsiębiorcy nie wiedzą w jaki sposób powinni postąpić ponieważ ze względu na mnogość i zawiłość przepisów nikt nie jest w stanie udzielić im konkretnej odpowiedzi. Nawet doradcy księgowi nie zawsze wiedzą jaki sposób rozliczenia jest prawidłowy.

Korzyści płynące z założenia spółki Limited w Anglii

Dzięki rejestracji firmy w Anglii nie tylko będziesz opłacać niższe podatki i składki na ubezpieczenia, ale dodatkowo możesz korzystać z przywilejów takich jak ubezpieczenie zdrowotna oraz brytyjska emerytura. Zmartwieniem wielu Polaków jest tzw. głodowa emerytura. Niejednokrotnie zdarza się, że pracując ciężko przez wiele lat, Zakład Ubezpieczeń Społecznych oferuje nam emeryturę, za która nie jesteśmy w stanie nawet kupić potrzebnych lekarstw. Wielu polskich emerytów pracuje dorywczo, a przecież jest to wiek zasłużonego odpoczynku, realizowania pasji i poświęcenia rodzinie.

Autor tekstu: Grupa Tax Angels

 

(tekst i fot. mat. sponsora)