Co daje ubezpieczenie mieszkania – dlaczego warto wykupić polisę?

Wszelkiego rodzaju ubezpieczenia odgrywają olbrzymią rolę w życiu człowieka. Pozwalają sprostać przeciwnościom losu i poradzić sobie nawet z najbardziej kłopotliwymi i nieprzyjemnymi sytuacjami, w tym utratą zdrowia czy zepsutym urządzeniem codziennego użytku. Jak pokazuje praktyka, do jednych z ważniejszych polis należy ubezpieczenie nieruchomości. Co wpływa na ten stan rzeczy i ile kosztuje?

Reklamy

  1. Ubezpieczenie domu i mieszkania.
  2. Co obejmuje wykupiona polisa?
  3. Ile kosztuje ubezpieczenie mieszkania?

Każdego dnia mogą się Państwo spotkać z wydarzeniami losowymi, na które w najmniejszym stopniu nie ma się wpływu. Część z nich, jak np. gwałtowne zjawiska meteorologiczne, stanowią bezpośrednie zagrożenie dla posiadanego mienia, w tym nieruchomości. Między innymi od tego chroni ubezpieczenie mieszkania, pozwalając domownikom pokryć koszta związane z szeroko pojętym uszkodzeniem lub zniszczeniem np. wyposażenia domowego. Lecz zanim rozpoczną Państwo poszukiwania odpowiedniej dla siebie oferty, warto poznać, czym dokładnie charakteryzują się tego typu polisy…

Ubezpieczenie domu i mieszkania

W pierwszej kolejności należy pamiętać, że ubezpieczenie mieszkania lub domu, w zdecydowanej większości przypadków, zapewnia bezpieczeństwo nie tylko nieruchomości, ale również domownikom i znajdującemu się wewnątrz wyposażeniu.

Oczywiście, wszystko zależy od zakresu ochrony (im szerszy, tym wyższa jest składka) – równie dobrze można wykupić podstawowy wariant, czyli ubezpieczenie murów i elementów stałych. Jednakże klienci powszechnie wybierają możliwie rozbudowaną ofertę, zawierającą także ubezpieczenie ruchomości domowych – zwłaszcza, że koszty z tym związane wcale nie są wygórowane (o czym więcej dowiedzą się Państwo na stronie: http://iledać.pl/ubezpieczenie-mieszkania/).

Reklamy

Co obejmuje wykupiona polisa?

Kompleksowe ubezpieczenia mieszkania gwarantują wypłatę odszkodowania przy wystąpieniu wszelkich zdarzeń losowych. Mogą to być np. całkowite zniszczenie nieruchomości wskutek pożaru lub silnego wiatru. Ubezpieczyciel wypłaci Państwu środki również w przypadku częściowego uszkodzenia lub utraty mienia, np. podczas opadu gradu, powodzi, przepięcia w instalacji elektrycznej, zdewastowaniu przez osoby trzecie, kradzieży (o szczegółach zawsze warto doczytać w OWU – Ogólnych Warunkach Ubezpieczenia).

Ponadto wiele ofert zapewnia ubezpieczenie odpowiedzialności cywilnej w życiu prywatnym. Jest to szczególnie ważne, jeśli wskutek jakiegoś zdarzenia to nie Państwo są osobą poszkodowaną, lecz sprawcą, np. jadąc rowerem. Tyczy się to też sytuacji, w której szkodę wyrządziły zwierzęta domowe.

Ile kosztuje ubezpieczenie mieszkania?

Na wysokość składki ubezpieczeniowej wpływ ma wiele czynników – nie tylko wariant polisy, na jaki się Państwo zdecydują. Kluczową rolę odgrywa wartość nieruchomości, określana poprzez jej metraż, rok budowy, lokalizację, wyposażenie. Co za tym idzie, roczna składka za ubezpieczenie mieszkania w centrum Warszawy będzie wyższa niż w przypadku identycznego lokalu położonego w małej miejscowości.

Ubezpieczyciel, niejednokrotnie bardzo słusznie, wychodzi z założenia, że większe ryzyko włamania istnieje w dużych miastach. W związku z tym wymagał będzie zamontowania specjalnych zamków antywłamaniowych. Alarm czy monitoring nie są konieczne, lecz mogą obniżyć wysokość składki.

Więcej o kosztach za ubezpieczenie oraz wielu innych codziennych wydatkach dowiedzą się Państwo na stronie iledać.pl.


tekst i fot. mat. partnera