Co powinien wiedzieć kibic o Strefie Kibica i stadionie

Zarówno mecze piłki nożnej, jak i zorganizowane publiczne oglądanie ich transmisji w Strefach Kibica, w których uczestniczy nie mniej niż 1000 osób, są w rozumieniu polskiego prawa imprezami masowymi i podlegają rygorom Ustawy o bezpieczeństwie imprez masowych. Poniżej prezentujemy kilka porad jak zachowywać się na stadionie i w Strefie Kibica.

Reklamy

Wszystkie stadiony UEFA EURO 2012™ oraz Strefy Kibica są odpowiednio oznakowane, aby ułatwić kibicom oraz wszystkim uczestnikom imprezy dotarcie do odpowiedniego miejsca. Stadiony zostały wybudowane z uwzględnieniem odpowiedniej infrastruktury dla niepełnosprawnych kibiców. Jest ona dostosowana jest zarówno do potrzeb osób poruszających się na wózkach, jak i do potrzeb kibiców niedowidzących i niedosłyszących.

Oprócz miejsc na stadionie wprowadzono odpowiednie udogodnienia w windach, przy kasach, na korytarzach, w bufetach, toaletach i na parkingach. Wszystkie stadiony zapewniają również miejsca dla opiekunów osób niepełnosprawnych.

Zarówno mecze piłki nożnej, jak i zorganizowane publiczne oglądanie ich transmisji w Strefach Kibica, w których uczestniczy nie mniej niż 1000 osób, są w rozumieniu polskiego prawa imprezami masowymi i podlegają rygorom Ustawy o bezpieczeństwie imprez masowych.

Na podstawie Ustawy organizator imprezy ma prawo wydać regulamin obiektu (stadionu lub obszaru Strefy Kibica) i regulamin imprezy, który jest udostępniony w rejonie głównych wejść. Uczestnicy imprezy muszą przestrzegać regulaminu pod groźbą kary. Organizator zapewnia: służby porządkowe i informacyjne, zabezpieczenie medyczne, sanitarne, gastronomiczne i przeciwpożarowe.

 
 
 
Źródło: KGP