19 kwietnia 2024

Co zrobić kiedy nie chcę już tej rakiety do squasha?

Rakiety do squasha określają różne parametry, na które nie mamy wpływu, nie możemy ich w łatwy sposób zmienić. Są to waga, wyważenie oraz układ strun naciągu. Jeśli czujemy, że z naszą rakietą jest coś nie tak, nie pracuje tak jak dotychczas. Brakuje nam mocy czy kontroli to najprawdopodobniej chodzi o to, że czas na zmianę naciągu. Kiedy jednak zauważamy, że nasze zamachy nie są w punkt, spóźniamy się z nimi do piłki, to może oznaczać, że czas poszukać nowej rakiety do squasha.

Diagnoza przed zmianą rakiety do squasha

Jeśli mamy to szczęście i nie udało nam się złamać naszej rakiety squash to może się okazać, że do kupna nowej posuwa nas coś innego. Okazuje się, że nawet po wymianie naciągu brakuje nam mocy? Nie jesteśmy w stanie utrzymać rakiety w dłoni po założeniu świeżej owijki? A może stale spóźniamy się piłki i zamiast odbić ją we właściwym punkcie to robimy trochę zza siebie i ta nie trzyma kąta po zagraniu? Jeśli na któreś z tych pytań odpowiedzieliśmy sobie „tak” to czas rozejrzeć się za nową rakietą do squasha.

Rakiety do squasha, które dają więcej mocy

Rakiety squash z główkami w kształcie łezki z niezbyt gęstym układem strun, najlepiej w sztywnej ramie. Takie rakiety pozwolą nam znacząco zwiększyć moc uderzeń. rakietyWśród najpopularniejszych modeli, które dadzą nam taką przewagę:

­

– Karakal Air Power, SL-120 i Crystal – podobna waga, wszystkie cechy, o których wspominamy wyżej spełnione;

– Oliver Pure, Supralight, Apex 900, Racer – od bardzo lekkich (105 gramów) do średnich, rakiety Olivera ze sztywną, szeroką ramą dają maksymalnego kopa i pozwalają na naprawdę mocne uderzenia, szczególnie ważne dla osób szukających lekkich rakiet;

https://www.squashtime.pl/rakiety-oliver-oliver-supralight-silver-p-15890.html

– Wilson Hyper Hammer – choć z małym mostkiem to poza tym wszystko w nich gra, do wyboru lżejsza 120tka lub cięższa 145tka;

– Head seria Extreme – modele w wadze od 120 do 145 gramów.

Rakiety do squasha, dzięki którym poprawimy szybkość zagrań

Tu mamy dwa rozwiązania, możemy albo zejść z wagi, albo przesunąć się z balansem w kierunku rączki. Z modeli lekkich z pewnością warto zwrócić uwagę na modele marki Oliver, która oferuje całą gamę modeli w wadze 105-110 gramów. Legendarne już Karakale SN90 i S100, które bezustannie są na szczycie bestsellerów w sklepach internetowych. Innym producentem, który przygotował szeroką ofertę na modele o niskiej wadze (uwaga, bo w opisach tych rakiet znajdziecie wagę całego setu – rama, owijka, naciąg), jest Harrow. Serie Vapor i Spark należą do najciekawszych na rynku. Ciekawa propozycja od Head to model G.110, lekki, zapewniający dobrą moc uderzeń, a przy tym stosunkowo tani.

Wybór rakiety do squasha o balansie na rączkę. Zmiana na model gripheavy pozwoli na łatwiejsze manewrowanie, nie musimy przy tym zmieniać wagi rakiety, a jedynie przesunąć wyważenie. Szukamy zatem rakiety do squasha wyważonej na rączkę. Szerokie spektrum modeli ma w swojej ofercie Dunlop, który oferuje modele wyważone na rączkę za ok. 200 złotych (Blaze Pro), aż do tych najdroższych, jak Sonic Core Elite – typowo zawodniczą rakietę do squasha. Rakiety wyważone na rączkę znajdziemy również w Oliverach, Eye’ach czy Pro Kennexach.


tekst i fot. mat. partnera