Ćwiczenia zwiadowców w Okunince

W dniach 23-24 lipca żołnierze 2 Pułku Rozpoznawczego z Hrubieszowa doskonalili umiejętności w wykonywaniu skoków spadochronowych.

Reklamy

2 Pułk Rozpoznawczy z Hrubieszowa zorganizował szkolenie swoich żołnierzy w miejscowości Okuninka nad Jeziorem Białym koło Włodawy.

Zajęcia rozpoczęły się egzaminem z pływania w umundurowaniu polowym, po zaliczeniu którego uczestnicy zostali dopuszczeni do wykonywania skoków spadochronowych na wodę. Były to pierwsze skoki spadochronowe na wodę z pokładu samolotu transportowego CASA C-295. Przy zachowaniu bezpieczeństwa żołnierzy i licznie zgromadzonych turystów, w ramach szkolenia ćwiczono również elementy desantowania żołnierzy z pokładu śmigłowca, w przelocie nad lustrem wody, bezpośrednio do jeziora.

W szkoleniu, obok skoczków z Hrubieszowa, wzięli również udział żołnierze z 6 Brygady Powietrzno-Desantowej z Krakowa oraz 9 Pułku Rozpoznawczego z Lidzbarka Warmińskiego.

Szczególne podziękowania za pomoc w organizacji przedsięwzięcia, 2 Pułk Rozpoznawczy składa ratownikom wodnym, Policji, Straży Pożarnej oraz władzom samorządowym Okuninki i Włodawy.

 

Tekst i zdjęcia: mjr Andrzej Kołodziej

Żródło: http://www.army.mil.pl