Czas na nową amcarową odsłonę – rozmowa z Andrzejem Romańskim, organizatorem AmcarShow / Route 74 Rally 2022

Rozmowa z Andrzejem Romańskim, organizatorem AmcarShow / Route 74 Rally 2022. Impreza odbędzie się w Hrubieszowie na przełomie kwietnia i maja przyszłego roku.

Reklamy

Cześć Andrzeju. AmcarShow powraca do Hrubieszowa?

– Witaj Maćku. Tak się składa. Od 2017 roku było sporo czasu, żeby to we mnie dojrzało. Przez ten okres mieliśmy zamknięte wewnętrzne imprezy fanklubu 74AC, lecz to inna forma i wymiar.

Datę i miejsce już znamy?

– Tak. Termin to 30 kwietnia – 2 maja 2022. Lokalizacja – Browar Sulewski.

Organizowałeś już w tym miejscu wcześniej swoje imprezy…

– Zgadza się. Dwukrotnie. Raz był to American Day oraz jako kolejna AmcarShow. Teraz wracam na teren browaru z nową odsłoną tego wydarzenia.

Nowa odsłona, czyli… coś się zmienia?

– Zmienia się wiele, począwszy od formy, zasad udziału zlotowiczów oraz publiczności. Będzie to święto ludzi tworzących subkulturę związaną z amerykańską motoryzacją, pasjonatów, ludzi twórczych. To ich weekend, ich spotkanie.

Czy będzie to impreza otwarta, jak do tej pory, dla publiczności?

– Z trzech dni, tylko w dwa z nich (30 kwietnia i 2 maja) publiczność będzie mogła, zakupując bilet wstępu, w określonych godzinach wejść na teren browaru i imprezy, móc pooglądać auta, motocykle, obejrzeć twórczość prezentowaną w strefie Art. W dniu głównym imprezy, czyli 1 maja 2022, gdy odbywać się będzie rajd Route 74 Rally, publiczność będzie mogła podziwiać przejazd wielu samochodowych klasków i motocykli ulicami Hrubieszowa oraz drogą 74.

Wyjaśnij, czym dokładnie będzie Route 74 Rally…

– Od dawna myślałem o rajdzie drogą 74. Nie mamy czego się wstydzić. Piękne widoki, natura, zabytki – to wszystko można pokazać i pozwolić napawać się tym uczestnikom, poprzez dobrą zabawę w trakcie takiego rajdu. Rajd będzie jednodniowy, stanowiąc spójną całość z AmcarShow. Pracuję nad nim i chcę stworzyć dla uczestników wyjątkowe dla nich wydarzenie.

Będą jakieś nowe zasady dla uczestników?

– Tak. Ilość miejsc dla zlotowiczów jest ograniczona. Tym razem wiek pojazdów i ich wyjątkowość będzie miała znaczenie. AmcarShow ukierunkowuje się na klasyki, auta zjawiskowe, motocykle wyprodukowane w Stanach Zjednoczonych. Po weryfikacji i akceptacji organizatora, właściciel będzie mógł wziąć udział w imprezie i rajdzie. Daily car zostają w domu.

Jeszcze dużo czasu do imprezy, a Ty masz zaplanowane tak wiele…?

– Widzisz… Ten okres do majówki 2022 minie błyskawicznie… Jak nic nie robisz – czas się ciągnie, jak pracujesz – czas galopuje. Patrząc, co się dzieje przez ostatnie dwa lata, niby trudno coś planować… lecz ja planuję i wierzę, że wszystko „wypali” i będziemy mogli się spotkać podczas AmcarShow oraz Route 74 Rally. To będą dobre trzy dni dla ludzi twórczych i pasjonatów. Zapiszcie sobie tę datę w kalendarzu, planując urlop, czy czas wolny w tym okresie.

Gdzie będzie można zleźć informacje o tym wydarzeniu:

– Wkrótce rusza strona internetowa: www.amcarshow.com.pl oraz na FB: www.facebook.com/amcarshow

Co jakiś czas pozwolę sobie Ciebie podpytywać, jak tam idzie organizacja…

– Ok. Chętnie podzielę się informacjami z Tobą i czytelnikami lubiehrubie. Pozdrawiam!

­

(grafika: AmCar Show 2022 / Andrzej Romański)


Zobacz też:

Hrubieszów: Spotkanie z mistrzynią olimpijską Małgorzatą Hołub-Kowalik – ZDJĘCIA

Hrubieszów: Spotkanie z mistrzynią olimpijską Małgorzatą Hołub-Kowalik – ZDJĘCIA


LubieHrubie na Instagramie