Czas zaklęty w srebrze

Moda na dodatki podnoszące walory estetyczne wnętrz ulega ciągłym zmianom. Trendy pojawiają się na chwilę i zmieniają swój kierunek o 180 stopni niemalże co sezon. Style łączą się, czerpią inspirację z przeszłości, a często wybiegają również w przyszłość. Co więc należy zrobić i jak postępować, aby nasze wnętrze zawsze było modne, a nasz portfel nie ucierpiał na tym zbyt mocno? Jest pewne rozwiązanie!

Reklamy

 

Każda dziedzina ma unikalne sposoby, pewne standardy, które nie zmieniają się pomimo biegu lat. Tak jak ,,mała czarna” od dawien dawna, nieprzerwanie króluje w kategorii eleganckiej odzieży, tak antyki w kontekście dekoracji wnętrza, nigdy nie wypadły z mody. Choć jak łatwo można się domyślić przedmioty wykonane ze starych sreber, nie należą do tanich, ich niezaprzeczalnym walorem jest wzrost wartości na przestrzeni czasu, a nie jej spadek tak jak w przypadku standardowych ozdób, dostępnych w sklepach.

Potwierdzeniem mody na srebra rodowe i innego rodzaju antyki jest ich duża dostępność na aukcjach internetowych czy w sklepach on-line. Wiąże się to jednak z dużym ryzykiem nabycia falsyfikatu lub inaczej produktu niezgodnego z opisem. Aby ustrzec się przed rozczarowaniem, planując zakup drogocennego przedmiotu warto skonsultować się ze specjalistą lub udać się do renomowanej galerii antyków takiej jak np. Galeria Dawnych Sreber Grabek mieszcząca się w Lublinie. Zapoznając się ze stroną tejże Galerii już na samym początku wiemy, że mamy do czynienia z prawdziwymi specjalistami, znawcami historii sztuki, dla których pozyskiwanie i sprzedaż antyków to nie tylko codzienna praca ale i pasja. Udając się w takie miejsce, można mieć pewność wysokie jakości przedmiotów, które oferowane są na sprzedaż. Często można liczyć także na fachową poradę i pomoc w pozyskaniu lub wyborze konkretnych okazów. Przeglądając zasoby renomowanych galerii, można pozbyć się wszelkich wątpliwości związanych ze słusznością dokonania takiego wyboru.

Stare srebra to nie tylko unikaty ale przedmioty, które mają w sobie historię. Widać na nich piętno czasu, a mimo to im starsze tym stają się piękniejsze i cenniejsze. Jeśli nawet nie miałyby służyć jako ozdoba to z całą pewnością sprawdzą się świetnie jako inwestycja lub ulokowanie kapitału. Przekazywane z pokolenia na pokolenie są cennym skarbem, dostępnym jedynie dla nielicznych.

 

 

fot. mat. sponsora