30 września 2023

Członkowie Światowego Związku Żołnierzy AK z Hrubieszowa na spotkaniu w Bondyrzu

Członkowie Światowego Związku Żołnierzy AK z Hrubieszowa, uczestniczyli w spotkaniu w Muzeum Historycznym Inspektoratu Zamojskiego Armii Krajowej w Bondyrzu.

Reklamy

Członkowie Światowego Związku Żołnierzy Armii Krajowej Okręg Zamość Koło Rejonowe w Hrubieszowie, w przeddzień Narodowego Święta Niepodległości, uczestniczyli w spotkaniu w Muzeum Historycznym Inspektoratu Zamojskiego Armii Krajowej w Bondyrzu.

Było to spotkanie z zasłużonymi członkami związku, drużyną harcerską oraz kustoszem Edmundem Sitkiem – synem żołnierza Armii Krajowej Jana Sitka, który był przez wiele lat kolekcjonerem i kustoszem Muzeum w Bondyrzu.

Reklamy

Zobaczyliśmy szeroki zasób zbiorów, znajdujących się w muzeum. Każdy eksponat muzealny ma zapisaną pamięć minionych dziejów – była to żywa lekcja historii.

Kontynuujemy tradycje rodzinne, jako młode pokolenie, by pokazać młodzieży patriotyzm, w myśl zasady „z pokolenia na pokolenie”. Zadaniem naszym jest kultywowanie pamięci o żołnierzach – o tym, gdzie walczyli i gdzie zostali pochowani. O tych, którzy oddali dla Ojczyzny to, co mieli najcenniejszego – swoje życie.

Reklamy

Prezes Światowego Związku Żołnierzy Armii Krajowej Okręg Zamość Sławomir Zawiślak podziękował wszystkim za uczestnictwo w spotkaniu.

­

Kamila Maślanka – ŚZŻAK O/Zamość Koło Rejonowe Hrubieszów

zdjęcia: K. Maślanka